Gündem Haberleri

  Ethem Sarısülük´ün babasından tahliye kararına tepki

  Yusuf ÇINAR/SUNGURLU (Çorum), (DHA)
  07.09.2015 - 08:24 | Son Güncelleme:

  GEZİ Parkı eylemleri sırasında Ankara Kızılay Meydanı'nda Ethem Sarısülük'ün öldürülmesi davasında yargılanan polis Ahmet Şahbaz'ın Ankara 6'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nin verdiği kararla tahliye edilmesine babası Muzaffer Sarısülük tepki gösterdi.

  54 yaşındaki babası Muzaffer Sarısülük, oğlunun öldürülmesi davasında yargılanan polis Ahmet Şahbaz'ın Ankara 6'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nin verdiği kararla tahliye edilmesi ile ilgili konuştu.

  Sungurlu İlçesi'nde bir barakada yaşam mücadelesi veren Muzaffer Sarısülük, oğlunun ölümünden sorumlu tuttuğu polis memuru Ahmet Şahbaz'ın tahliye edilmesini tepkiyle karşıladı. Muzaffer Sarısülük, polis memurunun oğluna saldırmak için bilinçli olarak gösterinin olduğu alana geldiğini öne sürerek, şöyle dedi:
  “Ethem oranın sembolü olduğu için Ethem'i yok etmek için gelmiştir. Onca polis orada görev yaparken, kasklı o polis oğlumun yanına kadar gelip onu yok etmiştir. Şimdi o polis tahliye edildi. Benim oğlum polise taş atmış. Oysa Cumhurbaşkanına hakaret etmekten 3-5 yıl ceza veriliyor. Bu polis ben öldükten sonra da yaşamaz. Gelsin devlet bana bu sözü söyledim diye soruşturma açsın."

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı