Gündem Haberleri

  Eter, cinayet silahı sayıldı

  Selçuk YAŞAR / İSTANBUL
  10.12.2011 - 02:22 | Son Güncelleme:

  Arkadaşını eterle bayıltıp poşetle boğan sanık ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası aldı.

  ATAŞEHİR’de bankacı arkadaşı Nalan Sezer’i (42) eterle bayılttıktan sonra başına poşet geçirerek öldürdüğü iddiasıyla yargılanan Nuray Çetinkaya (44) mahkûm oldu. Kadıköy 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde son sözü sorulan Nuray Çetinkaya, önce “Olay bir anda gelişti. Çok üzgünüm” dedi, ardından “Ben kimseyi öldürmedim” iddiasında bulundu. Mahkeme heyeti sanığı cinayet suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapse çarptırdı. Heyet, Çetinkaya’ya öldürdüğü arkadaşının kredi kart bilgilerini tehditle aldığı için “Yağma” suçundan üst sınır olarak 10 yıl hapis verdi.

  Kocaya beraat

  Heyet sanığı başkasının kredi kartını kullandığı için ayrıca 5 yıl hapse mahkûm etti. Mahkeme, cinayette kullanılan eteri (kloroform) silah saydı ve yağma suçundan verdiği cezada artırım nedeni saydı. Evinde iki gün bekleyen cesedi fark etmeyen ve cinayete yardım etmek suçundan yargılanan Nuray Çetinkaya’nın kocası Ali Çetinkaya ise beraat etti./images/100/0x0/563da21ff018fb32c8ef426c

  İftara çağırdı

  NURAY Çetinkaya, iftar yemeğine davet ettiği Denizbank’ın Bilgi İşlem Müdürü olan arkadaşı Nalan Sezer’i eterle bayılttıktan sonra başına poşet geçirerek öldürmüş, cesedi 2 gün kilitlediği bir odada saklamıştı. Cesedi kızı İpek görüp babasına haber verirken, baba Ali Çetinkaya’nın da cesedin evde kalmasına göz yumduğu ileri sürülmüştü. Cinayetten önce arkadaşından tehditle banka şifrelerini aldığı ve kartlarını kullandığı tespit edilen Nuray Çetinkaya’nın psikolojik tedavi gördüğü, psikolojisinin bozuk olduğu iddiaları Adli Tıp Kurumu raporuyla yalanlanmıştı. Çetinkaya, dava sürecinde arkadaşının evde bayıldığını daha sonra da korkup sakladığını ileri sürmüştü.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı