GeriGündem Esra yalan söylüyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Esra yalan söylüyor

Tacizle suçladığı genci öldürdüğünü söyleyerek teslim olan Esra Karakaş’a 14 yaşındaki gencin babasından suçlama: ‘Cinayet günü oğlumu cepten 3 kez aramış. Bu taciz cinayeti olamaz.’

KÜÇÜKÇEKMECE’de tacizde bulunduğu Esra Karakaş tarafından öldürüldüğü iddia edilen Mustafa Toprak’ın babası Kadir Toprak (39), taciz suçlamasına isyan etti, ‘Oğlum 14 yaşındaydı. Cinayet günü, Esra, oğlumu cep telefonundan 3 kez aramış. Bu taciz cinayeti değil’ dedi.

Ziya Gökalp İlköğretim Okulu 6’ncı sınıf öğrencisi Mustafa Toprak’ın geçen eylülde İkitelli’de bıçaklanarak öldürülmesinden 4 ay sonra yakalanan Esra Karakaş, ‘Beni taciz etti, boğuştuk, bıçağın üzerine düştü’ diye ifade vermişti.

Bu ifadeye inanmayan ve cinayeti aydınlatmak için Eminönü’ndeki lokantasını kapatan Kadir Toprak, Esra Karakaş’ın sevgilisi Emrah Akbaş’la birlikte yaralı oğlunun başında ölmesi için beklediklerini, bu süre içinde ambulans ve polisi özellikle aramadıklarını iddia etti.

Oğlunun İstanbul’da yetiştiği için Kürtçe bilmediğini belirten Kadir Toprak, ‘Emrah bana oğlumun yaralı haliyle Kürtçe ağıt yaktığını söyledi. O andan itibaren ondan ve sevgilisinden şüphelenmeye başladım’ dedi.

2 tanığa ulaştığını söyleyen Kadir Toprak, ‘Bir komşumuz, cinayet günü saat 21.00 gibi oğlumun yaralı yattığı yerden geçerken Emrah Akbaş, yolunu çevirmiş. Komşumuza ‘Burada yatan saralı bir hasta var’ demiş. Ancak yerin ıssız olması nedeniyle korkan komşumuz uzaklaşmış. Saat 22.00 sıralarında aynı yerde bir minibüsü çeviren Akbaş, bu kez ‘Burada bir çocuk ölüsü var. Bana yardım edin. Ben polisi aradım. Birazdan burada olurlar’ demiş. İz peşindeyim. Mutlaka sonuca ulaşacağım’ diye konuştu.

Başsağlığına gelmişler

Baba Kadir Toprak, Emrah Akbaş’ın oğlunun cenaze törenine katıldığını, 1.5 ay sonra da Esra Karakaş’ın annesi Sevim Karakaş ile başsağlığına geldiğini söyledi. Kadir Toprak, ‘Onlardan şüphelenmememizi, 15 yıllık komşularımız olduklarını belirttiler’ diye konuştu.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle