GeriGündem Espiye Belediye Başkanı tutuklandı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Espiye Belediye Başkanı tutuklandı

GİRESUN’un Espiye İlçesi’nde, Espiye Belediyespor üzerinden haksız kazanç elde etmek ve örgüt kurmak suçlamasıyla gözaltına alınan 10 kişiden, aralarında Espiye Belediye Başkanı Erol Karaderere’nin de bulunduğu 5’i tutuklandı.

Giresun Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü ekipleri dün akşam saatlerinde, Espiye Belediyespor üzerinden haksız kazanç elde edilmesi ve irtik?p için örgüt kurma suçlamasıyla Espiye Belediye Başkanı Ak Partili Erol Karadere ile yardımcısı İbrahim Yanık, Fen İşleri Müdürü Dursun Ali Gürsoy, Belediye Meclis üyeleri Orhan Perçin, Nazım Önal ve Ersin Bahadır, Espiye Belediyespor eski yöneticileri Yusuf Veziroğlu ve Murat Altıntaş ile belediye çalışanı Mustafa Bodur ve Mehmet Kılıç’ı gözaltına aldı.

Gece boyunca Giresun Emniyet Müdürlüğü’nde sorgulanan 10 kişi, bu sabah savcılığa sevk edildi. Yusuf Veziroğlu ve Murat Altıntaş savcılıkça serbest bırakıldı. Tutuklanmaları istemiyle mahkemeye sevk edilen 8 kişiden Orhan Perçin, Nazım Önal ve Ersin Bahadır tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Belediye Başkanı Erol Karadere, yardımcısı İbrahim Yanık, Fen İşler Müdürü Dursun Ali Gürsoy, belediye çalışanı Mustafa Bodur ile Mehmet Kılıç ise tutuklandı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle