Gündem Haberleri

  Esnaftan ilginç protesto

  Demet ÖZTÜRK/KAYSERİ,(DHA)
  11.10.2007 - 12:20 | Son Güncelleme:

  KAYSERİ’de şeker bayramı nedeniyle denetimlerini artıran ve ceza yazan zabıtaya kızan esnaf, ‘Belediyenin zulmünden dolayı kapalıyız’ yazısı asarak kepenk indirdi.

  Melikgazi İlçesi Osmankavuncu Buvarı üzerinde kırtasiyecilik yapan Veysel Bulu, dükkanlarının önüne paket, koli ya da satışa sundukları ürünleri koymalarını yasaklayan zabıtanın, bayram nedeniyle denetimlerini artırmasına kızdı. Çevresine zabıtanın kurduğu baskıdan bunaldığını ve haksızlığa uğradığını söylediği ileri sürülen Veysel Bulu, daha sonra, ‘İstanbul Kırtasiye’ levhasının üzerine ‘Belediyenin zulmünden dolayı kapalıyız’ yazısı asarak kepenk indirdi.

  Zabıtanın ceza yazacağı iddiasıyla kameralara konuşmayı kabul etmeyen İstanbul Kırtasiyeye komşu işyerlerinin sahipleri ise, “Biz de aynı durumdayız. Artık bunaldık. Zabıta, üniformasını giyiyor ve acaba bugün hangi işyerini taciz etsem diye bekliyor. Zaten satış yok. Bayram olmasına karşın çouğu zaman siftah etmeden eve gidiyoruz. Bayramda üç beş kuruş nasipleneceğiz. Onda da zabıtadan başımızı alamıyoruz. Nefes alsak ceza yazıyorlar. Veysel Bulu, sabah geldi dükkanını açtı. Zabıtanın gereksiz uyarılarına isyan etti ve bu yazıyı asarak kepenk kapattı gitti. Zabıta bize zulum edeceğine seyyar satıcılarla ilğilensin. Zira onlar ne vergi ödüyor ne dükkan kirası” dediler.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı