Gündem Haberleri

  Esnaflara fotoğraf yarışması

  07.01.2002 - 13:43 | Son Güncelleme:

  TESK, esnaf sorunlarına toplumun dikkatini çekmek, sanata ve sanatkara destek vermek amacıyla toplam 5.5 milyar ödüllü yarışma düzenledi.

  Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK), esnaf sorunlarına toplumun dikkatini çekmek, sanata ve sanatçıya destek olmak amacıyla ``Esnaf Öyküleri ve Fotoğrafları`` yarışması düzenledi.

  TESK`ten yapılan açıklamaya göre, öykü ve fotoğraf dallarında ayrı ayrı değerlendirilecek olan yarışmada, birincilere 1`er milyar, ikincilere 750`şer milyon, üçüncülere 500`er milyon, mansiyon alanlara ise 100`er milyon lira olmak üzere toplam 5.5 milyar liralık ödül dağıtılacak.

  Amatör ya da profesyonel tüm öykü yazarları ve fotoğrafçılara açık olan yarışmaya, esnaf ve sanatkarın iş yaşamını, içinde bulundukları koşulları ya da sayıları giderek azalan ve daha çok bulunduğu bölgeye özgü esnaf ve sanatkarları yansıtan ve yorumlayan fotoğraf ve öyküler katılacak.

  Öykü dalında yarışmaya katılan eserlerin daha önce yayınlanmamış ve ödül almamış olması gerekiyor. Yarışmacıların birden fazla öykü ile de katılabileceği yarışmada, derece ve mansiyon alanlarla, övgüye değer görülen öyküler, TESK tarafından kitap halinde yayınlanacak.

  Fotoğraf dalında ise yarışmacılar en fazla 10 saydamla katılabilecek. Bu dalda da ödül ve mansiyon kazananların eserleri TESKtarafından albüm olarak yayınlanacak ve çeşitli merkezlerde sergilenecek.(A.A)

    
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı