GeriGündem Esnaf benzin zammını protesto etti
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  3
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Esnaf benzin zammını protesto etti

İZMİRLİ esnaf Ertan Nasöz, Özel Tüketim Vergisi'nin (ÖTV) arttırılması nedeniyle benzine yüzde 7.8 zammı, otomobiline astığı ‘Bu araba dünyanın en pahalı benzini yakıyor’ yazısıyla protesto etti.

Hükümetin bütçe açığını kapatmak için akaryakıtta ÖTV'yi arttırmasıyla, benzin ve motorin fiyatının artması, araç sahiplerinin belini büktü. Yapılan zamlarla şoke olan vatandaşlar tepkilerini ilginç eylemlerle göstermeye başladı.

İzmir'de Kemeraltı Çarşısı esnafından Ertan Nasöz, benzine yapılan yüzde 7.8'lik zammı, 1990 model Lada Samara marka otomobilinin camlarına yapıştırdığı ‘Bu araba dünyanın en pahalı benzini yakıyor’ yazısıyla protesto etti.

Birkaç yıl önce de bu tür bir eylem yaptığını belirten Nasöz, “Dünyanın en pahalı benzini Türkiye'de satılıyor. Herkes zaten ekonomik krizden tükenmiş durumda. Birçok esnaf arkadaşım borçların ödeyebilmek için evini sattı. Şimdi bu akaryakıt zamları ile aracına da binemeyecek, satmak zorunda kalacaklar. Zaten araçla işe haftanın belli günleri gelip gidiyoruz. Çoğu zaman belediye otobüslerine biniyoruz. Ben de kendimce, benzine yapılan zammı proste etmek için bu yola başvurdum. Sezsiz eylemime yolda gören birçok sürücü korna çalarak destek veriyor” dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle