GeriGündem Eşkıya televizyonda
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Eşkıya televizyonda

Dev Hollywood yapımlarını sollayan, 2 milyon 640 binden fazla kişi tarafından izlenen Eşkıya, önümüzdeki perşembe akşamı televizyonda yayınlanacak. Aslında 1997 yılının nisan ayında ekrana getirilmesi planlanan filmin gösterimi, yapımcı firmanın isteği üzerine uzun süredir erteleniyordu. Eşkıya'nın Türk televizyonlarındaki gösterim hakkını daha film çekilmeden satın alan ve geçen yıl yayınlamayı planlayan Star TV, filmin çok iyi gişe yapması üzerine yayını önce sonbahar aylarına, daha sonra da Almanya ve Avusturya'daki sinemalarda elde edilen başarı nedeniyle ilkbahar aylarına erteledi.

Nihayet önümüzdeki perşembe akşamı saat 20.40'ta ekrana gelecek olan Eşkıya yurt dışında da büyük ilgi uyandırdı. Almanya, Avusturya, İngiltere ve Bulgaristan'da gösterime giren film, şimdiye kadar yurtdışında 500 binden fazla kişi tarafından izlendi. İsveç, Kanada, İspanya, Çin, Norveç, ve Fransa’da festivallere katılan Eşkıya, 27 Mayıs'ta da Fransa'da gösterime girecek.

Bu arada Eşkıya, Eurimages'dan mali destek alınarak yapılan filmler arasında kâra geçen ilk yapım oldu. Bu yüzden, Eurimages'ın tarihinde ilk defa Türkiye'den bir film aldığı maddi yardımı geri ödedi.Yorumları Göster
Yorumları Gizle