Gündem Haberleri

  Eşkıya mısınız siz

  Hürriyet Haber
  30.01.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Başbakan Tayyip Erdoğan, bazı CHP’li milletvekillerinin ‘halkı, sokak sokak, mahalle mahalle direnmeye çağırdıkları’ bir bildiri yayımladığını belirterek, “Eşkıya mısınız siz? Ne zamandan beri eşkıyalık, anarşi, CHP’nin politikası haline geldi?” dedi.

  Erdoğan, Burdur’da toplu açılış ve TOKİ anahtar teslim töreninde, CHP’yi hedef alarak şunları söyledi:

  Sağduyudan uzak

  - CHP’li milletvekilleri bir araya geliyor bir bildiri yayınlıyor. Dikkatinizi çekiyorum, halkı sokak sokak, mahalle mahalle direnmeye çağırıyorlar. Böyle bir sorumsuzluk olur mu? Böyle bir düşüncesizlik olur mu? Böyle bir siyasi parti, bir milletvekili bu kadar sağduyudan uzak olabilir mi? Bir genel başkan partisi üzerinde, milletvekilleri üzerinde bu kadar ilgisiz olabilir mi? Sokak sokak, mahalle mahalle direnmek ne demek? Eşkıya mısınız siz? Ne zamandan beri eşkıyalık, anarşi CHP’nin politikası haline geldi?

  Çorum, Sivas zihniyeti

  - Bu ülke ne çekerse tahrik siyasetinden çeker. 1980 öncesinde Kahramanmaraş’ta, Çorum’da, tüm oralarda meydana gelen acı olaylar işte bu zihniyetin, bu sorumsuz zihniyetin, bu tarz tahriklerin ürünüdür. 1980 ve öncesinde sokağa dökülüp kardeşine, komşusuna kurşun atanlar, işte böyle zihniyetlerin tezgahına gelmiş, böyle zihniyetlerin tahrikiyle hareket etmiş, oyunlarına kanmış kişilerdir. Sivas, Gazi Mahallesi olayları işte bu gözünü kan bürümüş, muvazenesini kaybetmiş kişiliklerin, onların tahriklerinin ürünüdür.

  - Gücünüz yetiyorsa 4.5 ay sonra sandık önümüze gelecek. İşte mahalle, işte sandık. ‘Mahalle, sokak, sokağa dökülün’ diyenlere benim halkım, benim milletim, sandıkta yeniden bir demokrasi dersi verecek. Bu aziz millet, tarih boyunca olduğu gibi bugün de eşkıyanın, teröristin, anarşistin karşısında dimdik işte burada durduğu gibi duruyor.

  Açıklama yapsın

  - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan, sorumsuz, insafsız, ürkütücü bildiri karşısında derhal bir açıklama bekliyoruz. Bu milletvekilleriyle ilgili olarak ne yapacağını, nasıl bir karar vereceğini, ne söyleyeceğini demokrasi adına merakla bekliyoruz.

  Yargı milletin oluyor

  - Neymiş yargı kuşatılıyormuş, neymiş yargı siyasallaştırılıyormuş. Yargı siyasallaşmıyor, yargı kuşatılmıyor, yargı AK Parti’nin kontrolüne geçmiyor. Tam tersine yargı, milletin yargısı haline geliyor. Yargı, CHP’nin tahakkümünden kurtuluyor, yargı, ‘Onama mı istersin, bozma mı istersin?’ diyen yargıçların elinden, vicdanıyla karar veren yargıçların eline geçiyor.

  - CHP’de bir çarkçı vardı, sabah bir şey söyleyip, öğlen çark ediyordu, öğlen söylediğini akşam yalanlıyordu. Şimdi durum değişti, şimdi çarkçı çarkçıbaşı oldu. Alt düzeyde çarkçılar ortaya çıktı. Sadece genel başkan değil, genel başkan yardımcıları, milletvekilleri habire çark etmeye başladılar. Sadece insaf diyorum. Ben bunları milletime, size, sizin engin ferasetinize havale ediyorum.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı