Gündem Haberleri

  Eskişehir'e deniz geldi

  Eskişehir / DHA
  18.07.2009 - 15:50 | Son Güncelleme:

  Eskişehir'de Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Kent Park'ın içerisindeki 350 metre uzunluğundaki yapay plaj 22 Temmuz'da açılıyor.

  İŞTE O PLAJIN FOTOĞRAFLARI

  GÖLETTE BİR KORSAN GEMİSİ

  Büyükşehir Belediyesi'nin Eskişehir Otogarı karşındaki Porsuk Çayı kayısında300 dönümlük alana yaptırdığı Kent Park içerisinde 350 metrelik yapay plaj da bulunuyor. DSP'li Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Anadolubozkırında yer alan Eskişehir'de yaptıkları yapay plajla deniz ve plaj özleminin giderileceğini söyledi. Büyükerşen, plajın klorlanan artezyen suyu ile yüzmek için sağlıklı hale getirildiğini belirtti.

  Paris ve Viyana gibi içinden çok büyük nehirlerin geçtiğikentlerde de yapay plajların oluşturulduğun kaydeden Yılmaz Büyükerşen, buralardaki plajların suyunda yüzülmediğini sadece güneşlendiğini söyledi. Kendilerinin yaptığı yapay plajın suyunun yüzme amaçlı da kullanacağını ifade eden Yılmaz Büyükerşen, 22 Temmuz 2009 tarihinde açılacak olan plajda 15 soyunma kabini, 150 şezlong ve 2 can kurtarankulesinin bulunduğunu belirtti.

   

  Kent Park içerisindeki plajla birlikte yanında bulunanaçık olimpik yüzmehavuzunun da aynı tarihte açılacağı kaydedildi.

   

  Eskişehirliler, denizi olmayan kente plaj yapılmasına sevindiklerini belirterek, "Artık deniz özlemimizi bu plajda gidereceğiz" dedi.

   

   

   

   

   

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı