Gündem Haberleri

  Eskişehir'de polis 250 çadırı söktü

  Kemal ATLAN- Hakan TÜRKTAN/ ESKİŞEHİR (DHA)
  17.06.2013 - 06:29 | Son Güncelleme:

  Eskişehir'de Gezi Parkı eylemine destek vermek için Espark Alışveriş Merkezi önündeki yol trafiğe kapatıldı, yaklaşık 250 çadır bu sabah polis tarafından söküldü. Çadırların sökülmesinin ardından yaşanan arbedeye polis biber gazıyla müdahale etti, biri Fransız 7 kişi gözaltına alındı.

  Eskişehir’de Taksim Gezi Parkı eylemine destek vermek için geçen 4 Haziran’da Espark Alışveriş Merkezi önünde kurulan yaklaşık 250 çadırı bu sabah erken saatlerde Çevik Kuvvet ekipleri kaldırdı. Çeşitli kentlerden gelen Çevik Kuvvet polislerinin de katıldığı müdahalede, çadırlar kaldırılıp kamyonlara yüklendi. Eylemci grupla bir esnaf arasında çıkan kavgayı polisler büyümeden önledi.

  ESKİŞEHİR'DE ÇADIRLAR KALDIRILDI / FOTO GALERİ 

  Çadırın kaldırılmasından sonra eylemci gruba TOMA’larla sokak aralarında biber gazlı müdahalede bulundu. Atılan taşlardan bir basın mensubu yaraladı.

  BİRİ FRANSIZ 7 GÖZALTI

  Bu arada biri Fransız vatandaşı, 7 kişi de polis tarafından gözaltına alındı.

  GÖSTERİ ARALIKLARLA SÜRDÜ

  Eskişehir’de, Gezi Parkı eylemcilerine destek için kurulan çadırların Çevik Kuvvet polisleri tarafından kaldırılmasının ardından grupların gösterileri aralıklarla sürdü.

  Çadırların kaldırılmasına tepki gösteren 300 kadar gösterici, polise taş attı. Polisler de göstericilere TOMA’yla basınçlı su ile biber gazı sıktı. Bazı göstericilerin sapanla polislere taş attıkları gözlendi. Polis, 12 göstericiyi gözaltına aldı. Aralarında kadınların da bulunduğu göstericiler, Çevik Kuvvet ekipleri tarafından elleri plastik kelepçeyle kelepçelenerek polis araçlarına götürüldü.

  Bir gösterici, elindeki Türk bayrağını TOMA’nın sürücüsü polise vermek istedi. TOMA’dan sıkılan basınçlı suya aldırmayan gösterici, birkaç denemenin ardından Türk Bayrağı’nı polis memuruna vermeyi başardı. Polis memuru, TOMA’nın kapısını açıp bayrağı göstericiden aldı. Gösterici, daha sonra aracın yanından uzaklaştı.

  Atılan taşlarla başından yaralanan TRT muhabiri Selman Arslan da 112 Acil Servis ambulansıyla Eskişehir Yunus Emre Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Hastanenin acil servisinde tedavi altına alınan Arslan’ın sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

  POLİS ÇEKİLDİ

  Olaylar nedeniyle Otogar- Yunus Emre Devlet hattındaki tramvay seferleri zaman zaman durdu. Göstericiler, polislerin çekilmesinin ardından Eskibağlar Mahallesi Espark Alışveriş Merkezi önünde kaldırılan çadırların bulunduğu yere gelerek Üniversite Caddesi’ni trafiğe kapattı. Yaklaşık 200 gösterici, burada çeşitli sloganlar attı. Bir gösterici ise yeniden çadır kurdu.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı