GeriGündem Eskişehir Emniyet Müdürü Kuru göreve başladı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Eskişehir Emniyet Müdürü Kuru göreve başladı

YAZDIĞI ’Haliç’te Yaşayan Simonlar, Dün Devlet Bugün Cemaat’ adlı kitabının ardından kendi isteği ile merkeze alınan ve sonrasında Devrimci Karargah Örgütü soruşturması kapsamında tutuklanan Hanefi Avcı"nın yerine Eskişehir Emniyet Müdürlüğü"ne atanan Naci Kuru görevine başladı.

Son olarak Ağrı Emniyet Müdürü olarak görev yapan Naci Kuru için bugün Eskişehir Emniyet Müdürlüğü önünde karşılama töreni düzenlendi. Kuru, Emniyet Müdürlüğü bahçesinde polis merasim mangasını selamladı. Kendisini karşılayan aralarında, bir süredir Eskişehir Emniyet Müdür Vekilliği görevini sürdüren Abdülkadir Kutlu’nun da bulunduğu Emniyet müdür yardımcılarıyla tek tek tokalaştı.

Daha sonra makamına geçen Eskişehir Emniyet Müdürü Naci Kuru, burada gazetecilere kısa bir açıklamada bulundu. 1987-1990 yılları arasında Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şubesi’nde görev yaptığı, o dönemde şube müdürlerinin de teröristler tarafından katledilen Diyarbakır eski Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan olduğunu belirtti. Kuru, "Eskişehir iline yabancı birisi değilim. 20 yıl önce daha küçük bir rütbe ile ayrıldım, şark hizmetine gittim, tekrar döndük yine geldik. Aradan 20 yıl geçti. Eskişehir güzel ve sevdiğimiz bir şehir. Kaldığımız yerden devam edeceğiz. Eskişehir ile ilgili hafızamda güzel şeyler kalmıştı" dedi.

BİREYSEL ÖZGÜRLÜKLERİ KISMAYACAĞIZ

Eskişehir’in yeni Emniyet Müdürü Naci Kuru, vatandaşların huzuru için gerekli çalışmaları yapacaklarını söyledi. Bireysel özgürleri kısmadan hukuk kuralları çerçevesinde çalışacaklarını ifade eden Emniyet Müdürü Kuru şunları kaydetti:

"İnşallah önümüzdeki dönemde vatandaşlarımızın huzuru için gerekli çalışmaları yapacağız. Eskişehir ilimiz Türkiye’mizin önemli illerinden biri. Ciddi bir öğrenci potansiyeli, genç nüfus var. Bu nedenle özellikle onların güvenliği için, halkımızın güvenliği için gereken çalışmaları yapacağız. Bunu yaparken vatandaşlarımızla iç içe olacağız, onların taleplerini alacağız. Onların talepleri doğrultusunda tabi ki bireysel özgürlükleri kısıtlamadan, güvenlik çıtasını yükseltmeye çalışacağı. Asayiş ile ilgili bir şeyler söylemek için erken, arkadaşlarımızla görüşeceğiz alınması gereken tedbirler varsa onları değerlendirerek önümüzdeki dönemde ne yapabileceğimizi planlayacağız. Daha önce çalıştığımız Bursa ve İzmir illerinde yaptığımız bir takım organizasyonlar var. Bunlar daha çok sokaktaki polisiye hizmetlere dönük çalışmalardır, genel emniyet asayişle ilgili çalışmalardır.

Burada önceliğimiz vatandaşımızı bu kentte 24 saat kendisini güvende hissetmesidir. Bununla ilgili mevcut durum hakkında buradaki arkadaşlarımız güzel çalışmalar yapıyor. Biz alınması gereken tedbirler varsa alacağız. Bizim için önemli olan halkımızın 24 saat sokakta kendini güvende hissetmesidir. Bununla ilgili tedbirleri alırken de bireysel özgürlükleri de kısıtlamadan, hukuk kuralları çerçevesinde teşkilatımızın mevzuatı neyi emrediyorsa onları önümüze koyarak gerekli çalışmaları yapmayı düşünüyoruz."

Emniyet Müdürü Naci Kuru bir gazetecinin "Ağrı’da kaçakçılık olayları ile ilgili başarılı operasyonlara imza attınız. Bu operasyonlar Eskişehir’de de sürecek mi?" sorusuna ise "İhtiyaç neyse ona göre çalışılır. Sipariş operasyon olmaz" yanıtını verdi.

NACİ KURU KİMDİR?

İlk ve ortaokulu Adapazarı’nda tamamladı. Polis Koleji ve Polis Akademisini bitirdikten sonra (1984) yılında Komiser Yardımcısı olarak göreve başladı. Sırasıyla Uşak, Eskişehir, Malatya’da görev yaptıktan sonra (1993-1996) yılları arasında İsviçre-Bern Büyükelçiliğinde Güvenlik ataşesi görevinde bulundu. Evli ve 2 çocuk babası olan Naci KURU (1997) yılında 4. Sınıf Emniyet Müdürü olarak Bursa’ya atandı. Güvenlik, Çevik Kuvvet, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüklerinde bulunduktan sonra Bursa ve İzmir illerinde 5 yıl Asayiş Hizmetlerinden sorumlu Emniyet Müdür Yardımcılığı görevinden sonra 2008 yılında 1.Sınıf Emniyet Müdürlüğüne terfi etti. İzmir Bölgesi Polis Başmüfettişliği görevini yürütürken 20 Aralık 2008 tarihli kararname ile Ağrı İl Emniyet Müdürlüğü görevine atandı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle