Gündem Haberleri

  Eskiler polise sahip çıktı

  Hürriyet Haber
  13.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İçişleri eski bakanları ve siyasiler, İstanbul polisinin yaptığı yürüyü- şe sahip çıkıp ılımlı tepkiler verirken, daha çok iktidara yüklendiler. Eski bakanlar, Af Yasası'nda polisin kapsam dışı bırakılmasını da eleştirdi.

  Mehmet Ağar (İçişleri eski Bakanı-Bağımsız milletvekili)

  Son 4-5 yıldır polis planlı olarak yıpratılmaya çalışılıyor. Onların terörle mücadele konusundaki kararlı tutumları ortadan kaldırılmaya çalışılıyor. Son Af Kanunu'ndaki tavır da bardağı taşıran son damla olmuştur. Cezaevlerindeki terör suçluları ile anlaşmaya çalışan anlayış, polisin maddi ve manevi sorunları karşısında aynı hassasiyeti göstermiyor.

  Murat Başesgioglu (İçişleri eski Bakanı-ANAP)

  Emniyet mensupları çok uzun süreden beri büyük özveriyle çalışıyor. Arkadaşlarının şehit edilmesi onların infialine neden oldu. Polislik disiplin mesleğidir. Soğukkanlı ve dikkatli olmalıdırlar.

  Nahit Menteşe (İçişleri eski Bakanı-DYP)

  Polislerin kanunsuz yürüyüş yapmasını doğru bulmuyorum. Ancak işkenceci polis denilen kişilerin af kapsamına alınmamasını da fevkalade hatalı buluyorum. İşkenceci polis dediğiniz kişi kendini devlet için feda eden kişidir. Aslında affedilmesi gereken kişiler bunlardır.

  Tansu Çiller (DYP Genel Başkanı)

  Hükümet, artık polisini dahi sokağa dökebilecek noktaya getirmiştir.

  Ahmet Tan (DSP İstanbul Milletvekili) Ekonomik krizin üstesinden gelindiği bir dönemde şimdi de toplumsal kriz başladı. Kışkırtmalara son derece müsait hassas bir ortamdayız.

  Bülent Akarcalı (ANAP Genel Başkan Yardımcısı)

  Yanlış yanlışı doğuruyor. Meclis dışındaki bir iradenin af istemesiyle başladı her şey. Emniyet Genel Müdürü'nün işkenceci polislerle ilgili açıklamaları da cesaret verdi.

  Meral Akşener (İçişleri eski Bakanı)

  Seslerini duyurma çabası

  Emniyet güçlerinin üzerinde psikolojik baskı var. Özellikle Susurluk’tan beri böyle. Her türlü olumsuzluğun sorumlusu gibi gösterildiler. Ama hayat standartlarında ve özlük haklarında da sürekli gerileme oldu. Bu olumsuzlukların biraraya gelmesinin bir tepkisi ve seslerini duyurma çabası olarak görüyorum bu yürüyüşü. Ben de aralarında olmak isterdim.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı