Gündem Haberleri

  Eski vekilden 'faili meçhul' ifadesi

  A.A
  02.01.2012 - 13:29 | Son Güncelleme:

  Eski Tunceli Milletvekili Sinan Yerlikaya, Ankara'da yürütülen bazı faili meçhul cinayetlere ilişkin soruşturma kapsamında “tanık” sıfatıyla ifade verdi.

  Yerlikaya, sabah saatlerinde adliyeye geldi. Burada, soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcıları Hakan Yüksel ve Mehmet Özgür'e “tanık” sıfatıyla ifade veren Yerlikaya, daha sonra adliyeden ayrıldı.
  Yerlikaya, ifade işlemi sonrasında gazetecilere yaptığı açıklamada, “1994'te Tuncelili bir aile, İstanbul'da gözaltına alınan oğulları Ayhan Uzala'yı bulamıyordu. Benden yardım istediler. Ayhan Uzala aynı zamanda Hollanda vatandaşıydı. Dönemin İçişleri Bakanı Nahit Menteşe'yi aradım, durumu anlattım. Hollanda Büyükelçiliğine de dilekçe vererek, vatandaşlarına sahip çıkmalarını istedim. Uzala, daha sonra serbest bırakıldı ve Hollanda'ya döndü. İfadem sırasında benden bu olayı anlatmam istendi” diye konuştu.
  İfadede “Yeşil” kod adlı Mahmut Yıldırım'ın da sorulduğunu belirten Yerlikaya, “Tunceli Ovacık'ta avukatlık yaptığım sırada Yeşil, Özel Harekat'ta görev yapıyordu” dedi.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı