Gündem Haberleri

  Eski Rum Bakan iki Türk erkekle yakalandı

  A.A.
  14.10.2011 - 15:09 | Son Güncelleme:

  Kıbrıs Rum kesiminde Tasos Papadopoulos döneminin Maliye Bakanı Mihalis Sarris'in, KKTC'de para karşılığı iki erkekle cinsel ilişkiye girmeye çalışırken tutuklandığı bildirildi.

  Sarris, dün gece saat 23.00 dolaylarında Lefkoşa'daki bir evde "eşcinsel  ilişki için pazarlık yaptığı" gerekçesiyle evdeki diğer iki kişiyle birlikte gözaltına alındı.

  Anadolu Ajansı muhabirinin polisten aldığı bilgiye göre, ilgili eve baskın yapan  polis, Sarris'le birlikte evde bulunan iki Türk; M.B. (29) ve M.K'yı (17)  gözaltına aldı.

  Bugün mahkemeye çıkarılan üç kişi hakkında, tahkikat amaçlı 3 gün tutukluluk kararı verildi.

  Sarris ve diğer iki kişinin “suçüstü” değil, eşcinsel ilişki için “pazarlık yaptıkları” gerekçesiyle tutuklandıkları öğrenildi.

  TEKRAR MAHKEMEYE ÇIKACAK

  Tahkikatın üç günden önce de tamamlanabileceğini belirten polis, ilgili  kişilerin tekrar mahkemeye çıkartıldıklarında, “suçsuz” bulunup serbest kalabileceğini veya, suçlu bulunup cezaevine gönderilebileceğini belirtti.

  KKTC yasalarına göre eşcinsel ilişki suç.

  Bu arada, Rum Polisi Basın Sözcüsü Mihalis Katsunotos da, Sarris'in  tutuklandığı haberiyle ilgili olarak, konuyla ilgili “İki Toplumlu Cürümler Komitesi”ndeki Rum üye ile iletişime geçtiğini kaydetti.

  Sarris'in dün akşam Kıbrıs Türk makamları tarafından tutuklandığıyla ilgili bilgi aldığını ifade eden Katsunotos, Sarris'in bugün mahkemeye  çıkarıldığını ve hakkında 3 günlük tutuklama emri verildiğini söyledi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı