Gündem Haberleri

  Eski oda başkanı ölümden döndü

  Edip TEKİN/BURSA, (DHA)
  08.07.2015 - 15:02 | Son Güncelleme:

  BURSA’da, Merkez Nilüfer Belediyesi’nin, yol genişletme çalışması nedeniyle Memleket Sevdalıları Derneği’nin binasını yıkmak istemesi tepkilere neden oldu. İş makinesinin üzerine çıkan Bursa Kimya Mühendisleri Odası eski Başkanı Ali Uluşahin, kepçenin aniden hareket etmesi sonucu az kalsın ölüyordu. Yıkım çalışması, polisin aldığı önlemler sonucu gerçekleşti.

  Belediye Başkanlığı’nı CHP’li Mustafa Bozbey’in yaptığı Merkez Nilüfer İlçe Belediyesi, İhsaniye Mahallesi’nde dar olun yolun genişletilmesi için usulsüz olarak yapıldığını öne sürülen Memleket Sevdalıları Derneği binasının boşaltılmasını istedi. Belediye, dernek yöneticilerine gönderdiği tebligat kapsamında bu sabah yıkım çalışmasını gerçekleştirmek için iş makinelerini buraya gönderdi.

  Polisinde geniş güvenlik önlemleri aldığı yıkım çalışmaları sırasında bölgedeki ağaçlarında kesileceğini öne süren kalabalık çalışmaları durdurmak istedi. Bu sırada, Kimya Mühendisleri Odası eski Başkanı Ali Uluşahin, iş makinesinin üzerine çıktı. Uluşahin burada cep telefonu ile birini aramak isterken, amiri ile telsiz görüşmesi yapan iş makinesi operatörü daha sonra aracı çalıştırınca az kalsın Ali Uluşahin’in ölümüne neden oluyordu. Kameraların kayıtta olduğu sırada düşerek kepçenin altında kalmaktan son anda kurtulan Uluşahin, bu kez tepkisini duran iş makinesinin üzerine tekrar çıkıp görevliye, "Sen ne yapmak istiyorsun. Bizi mi öldüreceksin. Senden ve amirinden şikayetçi olacağım" diyerek dile getirdi.

  Eski oda başkanı ölümden döndü

  Binanın yakım çalışmaları polisin hiç bir ağacın kesilmeyeceğini söylemesi sonucu gerçekleşti.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı