Gündem Haberleri

  Eski milletvekili kalbine yenildi

  Hürriyet Haber
  22.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  ANAP eski Kocaeli Milletvekili Hayrettin Uzun, Beşiktaş'taki TBMM Konukevi'nde dün sabaha karşı geçirdiği kalp krizi üzerine götürüldüğü hastanede yaşımını yitirdi.

  20. dönem ANAP Kocaeli Milletvekili olan Hayrettin Uzun, 3 gün önce ziyaret amaçlı geldiği İstanbul'da Beşiktaş'taki TBMM Konukevi'ne yerleşti. Saat 01.30 sıralarında odasında otururken fenalaşan Uzun, telefonla danışmayı arayarak yardım istedi. Konukevi sorumlusu Sema Gözgü ve eski dönem milletvekillerinden Yaşar Albayrak tarafından ilk müdahalesi yapılan Hayrettin Uzun, ambulansla Çağlayan'daki Florance Nightingale Hastanesi'ne kaldırıldı. Burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayan Uzun, saat 02.15'de yaşamını yitirdi.

  Uzun, 1945 yılında doğdu. A.Ü. Siyasal Bilgiler Fakültesi'ni bitiren Uzun, Maliye Bakanlığı'nda Muhasebat Kontrolörlüğü, Denetim Birimi Başkanlığı, Personel Genel Müdür Yardımcılığı ve Genel Müdür Vekilliği görevlerinde bulundu. Uzun, Londra Büyükelçiliği nezdinde Maliye ve Gümrük Müşavirliği, TBMM Başkanlık Müşavirliği ve Genel Sekreter Yardımcılığı, BOTAŞ (Boru Hatları ve Petrol Taşıma A.Ş.) Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Genel Müdürlüğü de yaptı. Uzun, evli ve 2 çocuk babasıydı.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı