Gündem Haberleri

  Eski işyerlerini soyup ateşe verdiler

  Doğan ÇİZMECİ/TURGUTLU (Manisa), (DHA)
  20.11.2009 - 14:30 | Son Güncelleme:

  MANİSA’nın Turgutlu İlçesi’nde önceki günkü lastikçi yangının altından kundaklama çıktı. Eskiden çalıştıkları oto lastik mağazasından lastik çalıp, anlaşılmaması için daha sonra ateşe verdikleri ileri sürülen 2 kişi gözaltına alındı.

  E-96 karayolunun kenarında bulunan Erbiller Sanayi Sitesi’ndeki Ömer Köseli’ye ait oto lastik mağazasında, önceki gün akşam saatlerinde yangın çıktı. Lastiklerin tutuşmasıyla iyice büyüyen alevler uzun süre söndürülemedi. Soğutma çalışmaları da yaklaşık 10 saat sürdü, 800 bin TL civarında maddi hasar oluştuğu bildirildi. İlk etapta elektrik kontağından çıktığı düşünülen yangının, incelemeler sonucunda kundaklama olduğu saptandı. Soruşturma başlatan polis, yangının çıktığı akşam M.P.’nin Atatürk Mahallesi Demirci Sokak’taki evinin önüne 15 kamyon lastiği getirildiğini belirledi. Bu lastiklerin, yanan işyerinden alındığı anlaşılınca M.P. ile lastiklerin 6’sının satıldığı S.Y.’nin ifadelerine başvuruldu. İfadelerin ardından, 21 kamyon lastiği çalıp sonrasında işyerini ateşe verdikleri iddia edilen M.P.’nin akrabası 28 yaşındaki Cem P. ile 36 yaşındaki İbrahim D. gözaltına alındı.

  İki şüpheli, daha önce yanan işyerinde çalıştıklarını, etrafı iyi bildikleri için kolayca içeriye girdiklerini, kamyon lastiklerini çaldıktan sonra da durumun fark edilmemesi için kundaklama olayını gerçekleştirdiklerini itiraf etti.

  Sorguları tamamlanan Cem P. ve İbrahim D. Turgutlu Adliyesi’ne sevk edilirken, M.P. ile S.Y. ise ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı