Gündem Haberleri

  Eski Galata'ya rağbet yok

  Hürriyet Haber
  11.07.2012 - 10:03 | Son Güncelleme:

  Eski Galata Köprüsü, yanışından 20 yıl sonra trafiğe çözüm için yeniden açıldı. ama sürücülerin haberi yok. Diğer köprüler dolup taşarken boş kalan köprü, yaz boyunca açık olacak.

  Radikal'in haberine göre, İstanbul ’da trafiğin rahatlatılması için eski Galata Köprüsü pazar günü araç trafiğine açıldı. Ancak tarihi köprüye sürücü ilgisi neredeyse yok denecek kadar az. Sürücüler, eski Galata Köprüsü’nün trafiğe açıldığını ‘tesadüfen öğrendiklerini’ dile getirdi.

  Sürücüler yol çalışmalarının kademeli yapılması gerektiğini de dile getirdi. Fatih Sultan Mehmet ve Haliç köprülerindeki yol bakım çalışmaları nedeniyle oluşan trafiğin rahatlatılması için İBB, Pazar günü eski 100 yıl önce yapılan ve 20 yıl önce yanınca Haliç ’e çekilen eski Galata Köprüsü’nü araç ve yaya trafiğine açmıştı. Feshane-Sütlüce arasında bakımı tamamlandıktan sonra römorkörlerle Balat-Hasköy arasına taşınan Eski Galata Köprüsü, Balat-Hasköy arasında trafiğe açıldı.

  Unkapanı ve Haliç yine felç

  Haliç ’in her iki yakasındaki trafiği yoğunluğunu büyük oranda rahatlatması beklenen tarihi köprü, trafiğin en yoğun olduğu saatlerde sürücüler tarafından yeterince tercih edilmeyince Haliç ve Unkapanı köprüsünde trafik felç oldu.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı