Gündem Haberleri

  Eski eşten iş adamına dayak davası

  Hürriyet Haber
  16.12.2017 - 08:40 | Son Güncelleme:

  İş adamı Mehmet Tunç Turgut’un boşandığı eşi Selmin Selçuk, 7 yıl önce darp edildiğini iddia ederek 250 bin TL’lik manevi tazminat davası açtı.

  Sabah Gazetesi'nden Ali Oktay'ın haberine göre, Turgut Holding'in başkan yardımcısı Mehmet Tunç Turgut ile Selmin Selçuk 6 yıl önce boşandı. Boşanma davasının devam ettiği 7 Temmuz 2010'da Selmin Selçuk, küçük oğluna evde doğum günü partisi verdi. Kutlama sırasında Mehmet Tunç Turgut gelerek çocukları kendi babasına götüreceğini söyledi. İddiaya göre Selmin Selçuk da "Sonra götürürsün" deyince Mehmet Tunç Turgut kadını darp etti. Adamlarına da herkesin içinde, "Alın bunları götürün" dedi.

  Turgut'a darp olayıyla ilgili 3 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Geçen ayki karar duruşmasında Mehmet Tunç Turgut'a 3 ay 22 gün karşılığı 2 bin 240 lira para cezası verildi. Selmin Selçuk, kısa süre önce bu kez manevi tazminat davası açtı. Darp nedeniyle ailesi ve komşularının önünde küçük düşürüldüğünü iddia eden Selmin Selçuk'un dilekçesinde, "Davalının bu ilk darp edişi değildir. Daha önce de müvekkilimin kafasına bardak vurup yaralamaktan ceza almıştır. Davalı aleyhine 250 bin lira manevi tazminata hükmedilmesini istiyoruz" denildi.

  Etiketler: dayak , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı