Gündem Haberleri

  Eski belediyeci ve arkadaşları birbirini suçladı

  Hürriyet Haber
  14.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  GAZİOSMANPAŞA Belediye Başkanı Recep Koral'ın imzası ve mührünü taklit ederek hazırladıkları sahte resmi evrakla, kahvehane açmak isteyen yedi kişiyi dolandırdıkları iddia edilen eski belediyeci Yücel Orak ile arkadaşları Aydın Erdinç ve Ömer Demir duruşmada birbirlerini suçladı.

  Eyüp 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde, dolandırıcılık olayı ile ilgili olarak altı ayrı dava açıldı. Eyüp Cumhuriyet Savcıları İbrahim Babur ve Ali İhsan Demirel tarafından hazırlanan iddianamelerde, sahte çalışma ruhsatı hazırladıkları iddia edilen sanıkların, bu evrak karşılığında kahvecilerden yaklaşık 2.5 milyar lira aldıkları ifade edildi.

  Mağdur sanıklar Mustafa Budak, Erol Avşar, Mustafa Avşar, Cengiz Demir, Ramazan Türk, Şevket Yüksel ve Ramazan Aslan'ın rüşvet vermek, Orak, Erdinç ve Demir'in de rüşvet almak, resmi evrakta sahtekárlık ve dolandırıcılık suçundan cezalandırılmaları istendi.

  Tutuklu sanıklardan Yücel Orak, belediyeden emekli olduktan sonra muamelecilik yaptığını ve diğer sanıklarla arkadaş olduğunu söylerken, Demir ve Erdinç'in hazırladıkları sahte evrakla belediyede işlem yaptıklarını, bunu yaparken de adını kullandıklarını öne sürdü. Diğer sanıklar ise olayla ilgilerinin olmadığını, suçlarının Orak'a müşteri bulmak olduğunu iddia ettiler.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı