Gündem Haberleri

  Eski başkana 2.5 yıl hapis cezası

  KOZAN (Adana), (DHA)
  11.10.2008 - 15:42 | Son Güncelleme:

  ADANA'nın Kozan İlçesi eski Belediye Başkanı MHP’li Mehmet Açıkgöz ile kendi dönemindeki 3 müdürü, zimmet ve görevi kötüye kullanma suçlarından 2'er yıl 6'şar ay hapis cezasına çarptırıldı.

  Geçen dönem görevde bulunan eski Başkan Mehmet Açıkgöz, dönemin İmar Müdürü Hacı Göçer, Gelir Müdürü İ. Erdal Tanrıverdi ile Halkla İlişkiler Müdürü M. Mustafa Tanrıverdi'nin, Ağlıboğaz Mevkii'nde çarpık yapılaşmayı önlemek için izinsiz yapı inşa eden gece kondu sahiplerine yakım karşılığında belirli miktar para ödemek için protokol imzaladığı, paraları bir banka şubesine yatırdıktan sonra usulsüz çekerek zimmetlerine geçirdiği iddia edildi.

  Soruşturma sonunda haklarında, ‘Zimmet’ ve ‘Zincirleme şekilde hizmet sebebiyle güveni kötüye kullanmak’ iddiasıyla dava açılan ve tutuksuz yargılanan Başkan ve müdürleri, Kozan Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki karar duruşmasına katılmadı. Tarafların avukatlarının katıldığı duruşmada mahkeme heyeti, Başkan ve müdürlerini hapis cezasına çarptırdı. Eski Başkan Mustafa Açıkgöz, daha önceki ifadelerinde suçlamaları kabul etmemişti.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı