Gündem Haberleri

  Eski Bakan Recep Akdağ'dan Demirtaş'a 'kurt adam' benzetmesi

  ERZURUM (İHA)
  21.08.2015 - 10:38 | Son Güncelleme:

  Eski Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, “Ben Selahattin Demirtaşı’ı kurt adama benzetiyorum. Yani gündüz normal insanlar gibi hayatını yaşar, hatta bağlama bile çalabilir ama gece dolunay çıktığında bir canavara dönüşür” dedi.

  Erzurum'da dün yerel bir kanalda gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan Eski Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, HDP’nin seçim öncesi ve sonrası tutarsız bir çizgi izlediğini söyledi.

  Eski Bakan Recep Akdağdan Demirtaşa kurt adam benzetmesi

  Prof. Akdağ, “Bütün bu sürecin en çarpıcı özelliklerinden birisi HDP’nin PKK ile kol kola girerek seçimlerde vatandaşlarımıza baskı yapmasıdır. Özellikle kırsalda ve şehirlerin bazı bölgelerinde Kürt vatandaşlarımızın göçtükleri semtlerde korkunç bir yapısal şiddet ve baskı ortamı oluşturdular. Aslında çözüm süreci ismi verilen son derece olumlu bir süreci baltaladılar ve istismar ettiler. Bunun tabi sonucu devletimizin gereken tepkiyi vermesiydi. PKK’nın oluşturmaya çalıştığı şiddet sarmalına onların anladığı dilden karşılık verildi" diye konuştu.

  Eski Bakan Recep Akdağdan Demirtaşa kurt adam benzetmesi

  'GÜNDÜZ NORMAL İNSAN, GECE İSE...'

  HDP Eşgenel Başkanı Selahattin Demirtaş'ı 'kurt adam'a benzeten Prof. Akdağ, şöyle devam etti:

  “Ben Selahattin Demirtaşı’ı kurt adama benzetiyorum. Yani gündüz normal insanlar gibi hayatını yaşar, hatta bağlama bile çalabilir ama gece dolunay çıktığında bir canavara dönüşür. Maalesef böyle, keşke olmasa.”

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı