GeriGündem Eski Bakan İsmail Kahraman: Modaya uymayın, inançlı olun
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  27
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Eski Bakan İsmail Kahraman: Modaya uymayın, inançlı olun

Eski Bakan İsmail Kahraman: Modaya uymayın, inançlı olun
refid:28192614 ilişkili resim dosyası

Eski Kültür Bakanı İsmail Kahraman, RENK Projesi’ne destek vermek için Rize Kız Teknik ve Meslek Lisesi’nde düzenlenen Kariyer Günü’nde konuştu. Kahraman, genç kızlardan modaya uymayarak, inançlı olmalarını isteyip, örnek olarak ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın annesi Tenzile Erdoğan’ı gösterdi.

İsmail Kahraman, Rize Valiliği tarafından yürütülen Rize’de Eğitime Nitelik Kazandırma (RENK) Projesi'ne destek vermek için Rize Kız Teknik ve Meslek Lisesi’nde düzenlenen Kariyer Günü’ne katıldı. Kahraman ilk olarak öğrenciler ile kitap okuyup okul öğretmenleriyle sohbet etti.

"MERHABA MÜSTAKBAL ANNELER"

Kahraman’dan önce söz alan Rize Valisi Ersin Yazıcı, öğrencilerden geleceklerine dair hayaller kurmalarını, o hayallerine ulaşmak için ise gereken ne ise onları yapmalarını istedi. Kahraman ise konuşmasına, genç kızlara yönelik “Merhaba müstakbel anneler. Sanatkarlar. Hepinizi muhabbet ile selamlıyorum” sözleri ile başladı.

Eski Bakan İsmail Kahraman: Modaya uymayın, inançlı olun

"MODAYA UYMAYIN"

Kahraman, genç kızlardan modaya uymayarak, inançlı olmalarını isteyip, örnek olarak ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın annesi Tenzile Erdoğan’ı gösterdi.

"SÜT MÜHİM HADİSE"

Kahraman, “Kitap okuyacağız. Kitap ile dost olacağız. İyi bir anne olacağız. Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan, dünya çapında bir lider. Ortaokul dönemlerinden bu yana tanıdığım, tanımaktan gurur duyduğum ve Rizeli oluşundan dolayı iftihar ettiğim ve sevdiğim bir kişi. Annesi Tenzile Hanım. Tayyip Bey diyor ki ‘annenin ayağının altı öpülür’ çocuklarınız ayaklarınızın altını öpsün. Çünkü temel sizsiniz. Yavruları siz doğuracaksınız, büyüteceksiniz, eğiteceksiniz. Sizin sütünüzü emecek. Hani derler ya ‘helal süt emmiş’ veya ‘sütü bozuk’... Süt çok mühim hadise.

"MODA GÜNDELİK HADİSEDİR"

İyi bir anne olmak lazım. İnançlı olmak lazım. Bugün varız, yarın yokuz. İnsan hayatında üç alem var. Fani alem. Şu an içerisinde yaşadığımız alem. İkincisi berzah alemi. Kıyamet gününe kadar olacağımız alem. Bütün ruhlar orada. Son olarak da beka alemine gideceğiz. Cenabı Hakk'ın vaadi var. ‘Bütün Müslümanları cennetimde haşredeceğim’ diyor. Hepimiz cennetlik olacağız. Tüm sevdiklerimiz ile ve yakınlarımız ile buluşacağız. Ebediyen birlikte olacağız. Çünkü Cenabı Hakk vaadinden dönmez. İnançlı olacağız. Modaya uymayacağız. Moda geçicidir. Moda gündelik bir hadisedir” dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle