Gündem Haberleri

  Eski bakan Güçlü: Canlı yayında bakanlıktan alınmadım

  İsmail AKKAYA/ KONYA, (DHA)
  14.07.2007 - 13:33 | Son Güncelleme:

  TARIM ve Köyişleri eski Bakanı Sami Güçlü, seçim öncesi, Konya'da rakip parti adaylarının çalışmaları sırasında yönelttiği soruları basın toplantısıyla yanıtladı. Rakip adayların iddialarına değinen Bakan Güçlü, “Canlı yayında görevden alınmadım” dedi.

  Bera Hotel'de basın toplantısı düzenleyen, AKP Konya 1'inci sıra milletvekili adayı Sami Güçlü, Konya'daki diğer partilerin adaylarının, seçim çalışmaları sırasında kendisiyle ilgili yönelttikleri eleştirilere yanıt verdi. Güçlü, bakanlıktan alınması olayıyla ilgili olarak şunları söyledi:
  “İktidarların bakan değişiklikleri son derece normaldir. Bu tıpkı bir antrenörün oyun esnasında rakibinin özellikleri ve maçın gidişatına göre oyuncu değiştirmesi gibidir. Bir televizyon mülakatında bulunduğum esnada kamuoyuna açıklanmış olması, ‘Televizyonda konuşurken bakanlıktan alındı’ kanaati uyandırmıştır ki bu doğru değildir. Sayın Başbakan ile daha önce görüşmüştük, bana bunu hatırlattı, bir değişiklik düşündüğünü söyledi. Bundan dolayı sayın Başbakana karşı en küçük bir kırgınlık duymadım. Sayın Başbakanın da benimle ilgili en küçük bir olumsuz kanaati olmadığı yeni dönem milletvekilliği sıralamasını yaparken tartışmasız bir şekilde ortaya konmuştur.”
  AKP Konya Milletvekili, Tarım ve Köyişleri eski Bakanı Sami Güçlü, basın toplantısı sırasında, rakip adayların milletvekilliği dokunulmazlığı konusunu sık sık gündeme getirdiklerini belirterek, şöyle devam etti:
  “Milletvekilleri en azından, milletvekillikleri sona erdikten sonra yargılanabiliyor. Ama, diğer kesimler için durum farklıdır. Özellikle YÖK Kanunu'nun yüksek öğretim yöneticilerine başta YÖK Başkanı, üyeleri, rektör ve diğer yöneticiler olmak üzere, sahip oldukları dokunulmazlıklar milletvekillerini imrendirecek düzeyde.”

  Güçlü, toptantının diğer bölümünde, bakanlığı dönemindeki kendisi ve hükümetin icraatlarını anlattı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı