Gündem Haberleri

  Eski ANAP'lılar beni destekliyor

  Hürriyet Haber
  16.03.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Turgut Özal döneminde ANAP'ta çeşitli görevlerde bulunan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ali Müfit Gürtuna'ya aynı dönemlerde ANAP'ta görev yapan eski siyasetçi dostları destek verdi.

  Eski ve yeni bazı ANAP'lılara Hidiv Kasrı'nda yemek veren Gürtuna, Belediye Başkanlığı seçimlerinde dostlarından destek sözü aldı.

  Ali Müfit Gürtuna, ANAP'lı eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Bedrettin Dalan'ın başkan vekilliğini yapmış, Turgut Özal döneminde ANAP Kartal İlçe Başkanı olmuş, 1989 tarihinde ise ANAP'tan Kartal Belediye Başkanlığı'na aday olmuştu.

  Gürtuna, şunları söyledi:

  ‘‘Parti değiştirsem de siyaset anlayışımda hiçbir değişiklik olmadı. Seneler sonra dürüst ve ahlaklı siyaset politikamı hiç şaşmadan sürdürüyorum. Önümüzdeki seçimlerde siz eski kurt politikacıların tecrübelerinden faydalanmak istiyorum. Semra Özal ve Bedrettin Dalan da beni arayarak 18 Nisan seçimlerinde beni destekleyeceklerini belirttiler. Sayenizde eski ANAP'lılar bir araya gelip, rahmetli Turgut Özal'ı tekrar anma fırsatı bulduğumuz için mutluluğum bir kat daha arttı.’’

  Dalan: Bu çocuk yanımda yetişti

  Fazilet Partisi Büyükşehir Başkan adayı Ali Müfit Gürtuna'nın, eski başkan Bedrettin Dalan'ın kendisini desteklediği yolundaki açıklaması üzerine, Dalan'ın görüşlerine başvurduk. Bedrettin Dalan şunları söyledi:

  ‘‘Ali Müfit Gürtuna bana geldi. Benden destek istedi. ANAP'lıdır. Benim zamanımda başkan yardımcımdı. Partisiyle şu anda mücadele ediyorum. Ama kendisini seviyorum. Bu çocuk beş sene benim yanımda yetişti. Kazanırsa hizmet eder. Ben de sevinirim. Ama 'destekliyor musunuz' derseniz, hayır.’’

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı