Gündem Haberleri

Eşinin sevgilisini öldüren sanığa 10 yıl hapis

Kemal ATLAN / ESKİŞEHİR,(DHA)
20.08.2009 - 15:10 | Son Güncelleme:

ESKİŞEHİR’de eşinin sevgilisini bıçaklayarak öldürmekten yargılanan 32 yaşındaki Ali A., 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

71 Evler Mahallesi’nde 8 Haziran 2008 tarihinde meydana gelen olayda, fabrika işçisi Ali A, eşi 27 yaşındaki Ayşe A ile dost hayatı yaşadığını öne sürdüğü İlhan Ünügür İlköğretim Okulu’nda yardımcı hizmetli olarak çalışan 27 yaşındaki Taner K’yi, aralarında çıkan tartışma sonrasında 8 yerinden bıçaklayarak öldürmüştü. Olaydan sonra polise teslim olan evli 1 çocuk babası Ali A, çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.

Cinayet sanığı Ali A’nın yargılanmasına 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi. Duruşmaya sanık Ali A ile öldürülen Taner K’nın eşinden boşanmış olan annesi 46 yaşındaki Sultan M'de katıldı.

Tutuklu sanık Ali A. duruşmada, mahkeme heyetinin vereceği her türlü karara saygı duyacağını söyledi. 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi heyeti Ali A’ya önce ömür boyu hapis cezası verdi. Ardından olayda tahrik olduğuna kanaat getirerek Ali A’yı 10 yıl hapis cezasına çarptırdı.

SANIĞIN EŞİ ÖNCEKİ DURUŞMADA İFADE VERMİŞTİ

Ağır Ceza Mahkemesi’nin 10 yıl hapis cezasına çarptırdığı sanık Ali A’nın eşi Ayşe A. önceki duruşmada verdiği ifadesinde, Taner K ile kızını okula kayıt ettirme sırasında tanıştığını söylemişti. Ayşe A. şöyle konuşmuştu:

“Kızımın kaydını yaptırmak için okula gitmiştim. Görevliler kayıtların henüz başlamadığını belirtip kendilerinin bana telefonla haber vereceklerini söyledi. Ben de telefon numaralarımı bırakıp okuldan ayrılmıştım. Bir süre sonra okulda hizmetli olarak çalışan Taner K, cep telefonundan bana mesaj geçip okul kayıtlarının başladığını bildirdi. Ben de okula gittim. Kayıt için müdür yardımcısını beklerken, Taner K. yanıma geldi ve benden hoşlandığını söyledi. Ben de kendisine evli olduğumu söyledim. Daha sonra beni cep telefonumla aramaya, iltifat içeren mesajlar atmaya başladı. Bir süre sonra onunla görüşmeye başladım. Beni evine davet etti. Evine gittim, onunla birlikte oldum. Eşimden ayrılmamı ve benden bir çocuk sahibi olmak istediğini söyledi. Ben kabul etmedim.Taner’den ayrılmak istedim ama o beni, ilişkimizi eşime söylemekle tehdit etti. Bir akşam evimize geldi. Eşime benimle ilişkisinin olduğunu, boşanmak isterse de şahitlik yapacağını söyledi. O gittikten sonra eşimle boşanmaya karar verdik. Ancak ilk duruşmada boşanmadan vazgeçtik. Taner ise hem beni hem de eşimi cep telefonuyla arayarak sürekli rahatsız ediyordu. Cinayet olayı sırasında ben köydeydim. Bu olayı görmedim.”

Etiketler: gündem
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı