Gündem Haberleri

  Eşini tabancayla öldürüp, canına kıydı

  Şevket ALTINAYAR/NAZİLLİ(Aydın), (DHA)
  23.05.2010 - 09:50 | Son Güncelleme:

  AYDIN'ın Nazilli İlçesi'nde, dedikodu yüzünden eşiyle araları açılan 22 yaşındaki Yahya Güren, yakınları tarafından barıştırılmak için biraraya getirildiği 18 yaşındaki eşi Feray Güren'i tabancayla öldürdükten sonra canına kıydı.

  Hakkında çıkan dedikodular nedeniyle 22 yaşındaki eşi Yahya Güren ile tartışan 18 yaşındaki Feray Güren, geçtiğimiz salı günü, anne ve babasının Çobanlar Köyü'ndeki evine döndü. İki genci barıştırmak için çiftin yaşadıkları Sinekçiler Köyü'nün Muhtarı Dündar Balcıoğlu ile Çobanlar Köyü Muhtarı Metin Çoban devreye girdi. Muhtarların, çiftin aileleriyle konuşup ikna etmesi üzerine bugün öğle saatlerinde bir görüşme ayarlandı. Bu nedenle, Yahya Güren'in anne ve babası gelinlerinin anne ve babasının yaşadığı Çobanlar Köyü'neki eve gitti.

  Ailelerin görüşmesinde, çiftin tekrardan biraraya gelmesi için karar alındı. Yaklaşık 6 aylık eşiyle barıştırılmak için çağrılan Yahya Gürel, 3 arkadaşıyla birlikte, kendisine ait plakası sökülmüş olan bir otomobi ile eşinin ailesinin evine geldi. Komşularında bekleyen genç kadın eve çağrıldı. Odada eşini bekleyen genç adam, eşinin içeri girmesi üzerine, yakınlarının gözü önünde, belinden çıkardığı tabancayla Feray Güren'e 3 el ateş etti.

  Ardından genç kadının kanlar içerisinde yere düştüğü sırada Yahya Güren, başına tek el ateş edip canına kıydı. Çiftin aileleri, tanık oldukları olay karşısında sinir krizi geçirirken, durum jandarma ve sağlık ekiplerine bildirildi. Sağlık ekipleri, genç çiftin olay yerinde yaşamını yitirdiğini belirledi. Genç çiftin cesetleri, Nazilli Devlet Hastanesi'nin Morgu'na kaldırıldı. Jandarma, olayın görgü tanığı olan her iki ailenin de bireylerini ifadeleri alınmak üzere Nazilli İlçe Jandarma Komutanlığı'na götürdü. Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü bildirildi.

  Bu arada, yaklaşık 3 yıl önce tanışıp arkadaşlık yapmaya başlayan çiftin evlenmelerine, genç kadının ailesinin, Feray Güren'in yaşının küçük olmasını öne sürerek izin vermediği, bu nedenle, ikilinin yaklaşık 6 ay önce kaçarak evlendikleri de öğrenildi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı