GeriGündem Eşini sokakta öldüren adama ağırlaştırılmış müebbet
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Eşini sokakta öldüren adama ağırlaştırılmış müebbet

Eşini sokakta öldüren adama ağırlaştırılmış müebbet

Manisa’da kendisinden ayrılan eşi Meltem Ece’yi sokakta bıçaklayarak öldüren Emrah Ece’ye ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi.

Alaşehir Ağır Ceza Mahkemesi, dün görülen son duruşmada, “sabıkalı geçmişi, fiilden sonra ve yargılama sürecinde işlediği suçtan dolayı pişmanlık göstermemesi ve olay yerinden kaçması” nedeniyle cezada indirime gitmedi.

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde yaşayan Meltem (25) ve Emrah Ece çifti, bir süre evli kaldıktan sonra 2015 yılında ayrıldı. Boşanma davası açan Meltem Ece, biri 2, diğeri 4 yaşındaki iki çocuğuyla, babasının evine yerleşti. Kocasının sürekli tehdit ettiği Meltem Ece, 3 kez arka arkaya koruma kararı aldırdı. 10 Ağustos 2016’da Emrah Ece, karısının yolunu kesti ve barışmaya ikna etmeye çalıştı. Tartışma üzerine genç kadın, Alaşehir Süleyman Avşar Polis Merkezi’ne başvurdu ve saat 14.56’da alınan ifadesinde şunları söyledi:

“Evimin sokağında motosikletiyle önümü kesti. Kolumdan çekiştirip yanağıma vurup ‘Barışmazsan zorla seni kaçırır, öldürürüm’ dedi. Sığınma evine gitmek istemiyorum. Emrah’tan şikâyetçiyim.”

Polis ekibi, sağlık raporu için genç kadını Alaşehir Devlet Hastanesi’ne götürdü. Meltem Ece, muayeneden sonra polis aracıyla hastaneden ayrıldı. Atatürk Bulvarı’na gelindiğinde, saat 15.42’de, “Alışveriş yapacağım” diyerek polis aracından inen genç kadın, karşısında kocasını buldu. Bir dükkâna doğru kaçsa da Emrah Ece eşini yakaladı ve defalarca bıçaklayarak öldürdü. Bir hafta sonra yakalanan Emrah Ece, barışma teklifini reddettiği için sinirlerine hâkim olamadığını savundu. Tutuklanan Emrah Ece hakkında, Ağır Ceza mahkemesince dava açıldı.

Meltem Ece’nin öldürülmesiyle ilgili davanın ilk duruşması, 18 Ocak 2017’de görüldü. Emrah Ece, öldürdüğü eşini, servis sürücüsü Coşkun Akçam ile ‘dikiz aynasından bakışmak’la ‘suçladı’, cinayeti bu nedenle işlediğini savundu. Ayrıca, öldürdüğü eşinin de bıçak taşıdığını iddia etti. İkinci duruşma, 15 Şubat’ta görüldü. Burada konuşan servis sürücüsü Coşkun Akçam, o işte sadece bir gün çalıştığını belirterek, “Kendisi ile konuşmadık, aramızda bir şey yoktu” dedi. Akçam, servisi bıraktıktan sonra Emrah Ece’nin kendisine gelerek, “O baktığın eşim” dediğini ve ağız dalaşı yaşadıklarını da anlattı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle