Gündem Haberleri

  Eşini öldürüp gömdü üzerine de gül dikti

  Nurettin KURT/ANKARA
  24.10.2003 - 01:56 | Son Güncelleme:

  Ankara Altındağ'da geçen pazar günü duyanlara ‘‘Gerçek mi, polisiye bir hikaye mi?’’ dedirtecek ölçüde ilginç ve korkunç bir cinayet işlendi. Afla hapisten çıkan Alaattin Balıkçı, eşini öldürüp bahçeye gömdü, sonra da üzerine gül fidanı dikti.

  Her şey uyuşturucu suçundan Ankara Ulucanlar Cezaevi'nden yatan 34 yaşındaki Alaattin Balıkçı'nın şartla salıverme yasası nedeniyle geçtiğimiz aylarda serbest bırakılmasıyla başladı. Alaattin Balıkçı, cezaevinden çıktıktan sonra, eşiyle iki çocuğunun yaşadığı Altındağ Hürriyet Mahallesi'ndeki evine yerleşti. Ancak düzenli olarak kullandığı uyuşturucunun da etkisiyle, eşi Sema Balıkçı'yla sık sık tartışmaya başladı.

  Geçen pazar günü, karı-koca arasındaki tartışma kavgaya dönüştü. Alaattin Balıkçı, çocuklarının gözü önünde 30 yaşındaki eşini dövmeye başladı. Ardından da başından çekip aldığı türbanla eşini çocuklarının çığlıkları arasında boğarak öldürdü.

  İki çocuğunu alıp annesinin evine bırakan Balıkçı, eşinin cesedini de evin bahçesine gömdü. Balıkçı, yeni kazıldığı belli olmaması için eşini gömdüğü çukurun üzerine gül ve çiçek de dikti, daha sonra da firar etti. Mahalle sakinlerinin ihbarı üzerine olay yerine gelen cinayet masası dedektifleri, cesedi buldu.

  Bu arada Balıkçı'nın 10 yaşındaki kızı, olayın şokuyla ertesi gün kendini asarak intihar etmek istedi. Olayı geniş çaplı araştıran polis, Alaattin Balıkçı'nın gittiği yerleri tek tek belirledi ve buralarda pusu kurarak dün yakaladı.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı