Gündem Haberleri

  Eşini öldürmekten yargılandı, beraat etti

  ESKİŞEHİR, (DHA)
  17.10.2007 - 15:33 | Son Güncelleme:

  ESKİŞEHİR’de eşini boğarak öldürmek suçundan müebbet hapis cezası istemiyle yargılanan 51 yaşındaki Mustafa Geyik beraat etti.

  Yenikent Mahallesi’nde oturan ve çocuk bakıcılığı yapan evli 2 çocuk annesi 44 yaşındaki Neşe Geyik, 11 Ekim 2006 tarihinde kayıplara karıştı. Memur emeklisi Mustafa Geyik eşinin kaybolduğunu polise bildirdi. Mustafa Geyik, 20 Ekim 2006 tarihinde İstanbul’da bir ulusal televizyon kanalındaki programa katılarak eşinin bulunması için vatandaşlardan yardım istedi. Aynı gün Mustafa Geyik’in kayıp olan eşi Yenikent Mahallesi’nde evinin yakınlarındaki boş bir arsada ölü olarak bulundu.

  Yapılan otopside Neşe Geyik’in boğularak öldürüldüğü belirlendi. Polisler Neşe Geyik’in yanında kanlı bir bez parçası buldu. Bez parçası Ankara Kriminal Polis Laboratuvarı’na gönderildi, olayın şüphelileri Mustafa Geyik’in de aralarında bulunduğu 11 kişiden de kan örnekleri alındı. Yapılan incelemeler sonucunda bez parçasında Neşe Geyik ve eşi Mustafa Geyik’e ait kanlara rastlanıldı. Polis, 24 Mart 2007 tarihinde gelen tahlil sonuçları üzerine Mustafa Geyik’i gözaltına aldı. Suçlamaları kabul etmeyen Mustafa Geyik çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

  Cinayet sanığı olarak 2 ay tutuklu kalan Mustafa Geyik hakkında Eskişehir Ağır Ceza Mahkemesi’nde eşini öldürmek suçundan müebbet hapis istemiyle dava açıldı. Mustafa Geyik, geçen Mayıs ayında yapılan ilk duruşmada tahliye oldu.

  Tutuksuz olarak yargılandığı Eskişehir Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki ikinci ve son kez duruşmaya giren Mustafa Geyik suçsuz olduğunu tekrarladı. Eşini öldürmediğini söyleyen Mustafa Geyik, “Suçlamaları kabul etmiyorum. Olayın olduğu sırada eşimin adet kanaması vardı. Rahatsızlığında hazır ped yerine evde bulanan benim eski atletlerimden kestiği bez parçalarını kullanırdı. Traş olurken ya da değişik nedenlerden dolayı bunlara benim kanım bulaşmış olabilir. Eşimi ben öldürmedim” dedi.

  Eskişehir Ağır Ceza Mahkemesi heyeti yeterli ve inandırıcı dellerin bulunmaması nedeniyle Mustafa Geyik’in beraatine karar verdi. Mustafa Geyik duruşma sonrasında gerçek katilin bir an önce bulunmasını istedi.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı