GeriGündem Eşini öldürene ömrü boyu hapis
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Eşini öldürene ömrü boyu hapis

ADANA’da 26 yıllık eşi Dilek Alır’ı tabancayla öldürmekten tutuklu yargılanan seyyar satıcı Ali Alır ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı. Duruşmada babalarını savunan, 5’i ölen eşinden olan 7 çocuğu, kararın ardından sinir krizi geçirirken, sanık Alır da "Sebep olanların Allah belasını versin" diye beddua etti.

Ulubatlı Hasan Mahallesi’nde 27 Mart 2010’da meydana gelen olayda, Ali Alır kendisinden para isteyen eşi Dilek Alır’ı çıkan tartışma sonucunda tabancayla vurarak öldürdü. Gözaltına alınan şüpheli, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Hakkında ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istenen sanık Ali Alır, yargılandığı Adana 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde kasten öldürme suçunu kabul etmedi. Olay anında 1.42 promil alkollü olduğu saptanan Alır, "Eve geldiğimde kapının önünde tanımadığım kişiler uyuşturucu kullanıyordu. Gitmelerini söyledim, gitmediler. Korkutmak için havaya bir el ateş ettim. Silahı indirirken tekrar ateş aldı. Çocuklarım, eşimin vurulduğunu söyledi. Ben de şaşırdım" dedi.

BABALARINI SAVUNDULAR

Tanık olarak dinlenen sanığın çocukları da babalarını savundu. Babasının sokaktakilerin dağılması için tabancayla havaya ateş ettiğini belirten 19 yaşındaki Burcu Alır, "Babam gelince sokakta esrar içen kişilere gitmelerini söyledi. Onlar gitmeyince de havaya doğru bir el ateş etti. Silahını indirirken ikinci kez ateş aldı. Annem vuruldu" diye konuştu. Sanığın oğlu 12 yaşındaki Ali Alır da, "Babam havaya ateş edince ablam ’Ne yapıyorsun?’ diye bağırdı. Bu sırada ikinci silah sesi geldi" diye ifade verdi.

Mahkeme heyeti, sanık Ali Alır’ı eşini kasten öldürme suçundan önce ağırlaştırılmış ömür boyu hapse, ardından da duruşmalardaki iyi halinden dolayı indirim yaparak ömür boyu hapse mahkum etti. Sanığın çocukları, kararın ardından sinir krizi geçirirken, Ali Alır da "Sebep olanların Allah belasını versin" diye beddua etti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle