GeriGündem Eşini nereye gömdüğünü sonunda hatırladı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Eşini nereye gömdüğünü sonunda hatırladı

Eşini nereye gömdüğünü sonunda hatırladı
refid:23568998 ilişkili resim dosyası

Ağrı’da 3 hafta önce evlendiği eşi Selçuk D. tarafından öldürülen 18 yaşındaki Dilan D.’nin cesedi bulundu. Gece düşünen ve bu sabah yeniden yer göstermeye götürülen Selçuk D. eşini bıçakla öldürdükten sonra attığı dere yatağını gösterdi ve genç kadının cenazesi buradan çıkarıldı.

Doğubeyazıt’ta oturan 23 yaşındaki Selçuk D. teyzesinin kızı Dilan ile 1 yıl kadar nişanlı kaldıktan sonra 20 gün önce evlendi. Nişanlılık döneminden itibaren aralarında geçimsizlik bulunduğu öne sürülen Dilan ile Selçuk, arasında tartışma çıktı. Gece vakti eşi Dilan’ı bakkallara gıda maddesi sattığı minibüsüne bindirerek Ağrı karayolunun Suluçem kesimine götüren Selçuk D. burada bıçakla eşini öldürdü.

Dere yatağına eşini ve suç aleti bıçağı gömen Selçuk D. geçen çarşamba günü genç kadının ailesine "Kızınız kayıp" dedi. Selçuk D. cuma günü saat 16.00 sıralarında Doğubeyazıt Emniyet Müdürlüğü’ne giderek öldürdüğünü itiraf etti. Teslim olan ve eşinin cesedini ilçeye 35 kilometre uzaklıktaki Bulakbaşı Köyü arazisine gömdüğünü bildiren Selçuk D. cesedin yerini gösteremedi.

Geceyi geçirdiği Emniyet Müdürlüğü’nde geçiren ve sabah cinayet yerini hatırladığını belirten Selçuk D. yoğun güvenlik önlemleri altında çelik yelek giydirilerek ikinci kez yer göstermeye götürüldü. Ağrı yönüne giden Selçuk D. Üçmuratlar Köyü yakınlarındaki dere yatağında cesedi gömdüğü yeri işaret etti. Ekipler genç kadının cenazesini gömüldüğü yerden çıkardı ve otopsi için Trabzon Adli Tıp Kurumu’na gönderdi.

Polis, cinayet olayı ile ilgili olarak Selçuk D.'den sonra Dilan’ın anne, baba ve Denizli’de okuyan ağabeyini de gözaltına aldı. Soruşturma sürdürülüyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle