Gündem Haberleri

  Eşini 7 ayrı bıçakla öldürüp polisi aramış

  Ferit ASLAN- Felat BOZARSLAN/ DİYARBAKIR (DHA)
  18.09.2013 - 11:48 | Son Güncelleme:

  Diyarbakır’da inşaat işçisi Vedat T.'nin şiddet gördüğü için boşanmak isteyen eşi Canan T.'yi geçen pazar günü bıçaklayarak öldürmesinin ardından vahşet çıktı. Evde bulunan 4 çocuğunu dışarı gönderdikten sonra eşini boğan, ardından mutfaktan aldığı 7 bıçakla tepsi üzerinde boğazını kestiği ortaya çıkan Vedat T. cinayetten sonra polisi arayıp, "Namusumu temizledim gelin beni teslim alın" dedi.

  Olay, pazar günü Merkez Bağlar İlçesi'nde meydana geldi. Vedat T. (40), yaşları 3-14 arasında değişen 4 çocuğunu aynı sokaktaki dedelerinin evine gönderdikten sonra sık sık tartıştığı, kendisinden boşanmak isteyen 16 yıllık eşi Canan T.'yi (36) eşarp ile boğduktan sonra 7 ayrı bıçak ile bıçaklayıp boğazını kesip polisi polisi aradı. Vedat T. "Namusumu temizledim, gelin beni alın" dedi.

  Sevk edilen polisler olayda kullanılan ve hepsi bıçaklama esnasında eğrilen bıçaklara polis el koydu. Vedat T. polisteki ifadesinde eşinin boğazını keserken neden tespi kullandığını anlatırken "Evin her tarafına kan bulaşmasın diye kullandım" dedi.

  ''NAMUS CİNAYETİ DEĞİL''


  Öldürülen Canan T.'nin ailesi evlerinde taziyeleri kabul ederken; ağabeyi Kenan K. eniştesi ve kardeşi arasında her çiftin arasında zaman zaman çıkan ve incir çekirdeğini doldurmayan tartışmalar olduğunu söyledi. Onları barıştırmalarına rağmen eniştesinin şiddet uygulaması nedeniyle kardeşinin boşanmak istediğini belirten Kenan K., "Vedat inşaatlarda çalıştığı için evi otel gibi kullanıyordu. Eve geldiğinde ise 4 çocuğuna bakan kardeşim ile sudan sebeplerle tartışıp ona şiddet uyguluyormuş. Kardeşim olayı bize yansıtmadığı için biz şiddet uyguladığını sonradan öğrendik. Kardeşim son olarak 'Eğer böyle devam edeceksen boşanalım, 4 çocuğuma ben bakarım sen istersen git yeniden evlen bir hayat kur' demiş. Bunun dışında başka sebep yoktur" dedi.

  Vedat T.'nin 50 bin lira kredi borcu olduğunu söylediği ve bunu ödemek için oturdukları evi satmayı planladığını söyleyen Kenan K. şunları söyledi:
  "Vedat ve Canan 16 yıl önce severek evlendiler ve 4 çocukları oldu. Vedat olay günü boşanmak istediğini söyleyen kardeşimle tartışıp ona vuruyor. Daha sonra 4 çocuğu dışarı çıkartıp onu bıçaklarla öldürüyor ve sonradan öğrendik polisi arayıp namusunu temizlediğini söylüyor. Olayın namus ile bir alakası yoktur, kardeşimin ve bizim adımızı karalamaya çalışıp yargılanma sırasında ağır tahrik ve ceza indiriminden yararlanmak istiyor. Bu bile olayı daha önceden planladığını gösteriyor. Ani gelişen bir olay değil. Bizim ailemizi ve kardeşimi herkes tanır, kardeşimin eşini aldattığını dair tek bir insan dahi çıkamaz. Hem kardeşimi öldürdü, hem 4 çocuğunu babasız bıraktı. En ağır şekilde cezalandırılmasını istiyoruz."
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı