Gündem Haberleri

  Eşinden intikam almak için geziyor

  Tahsin ÜLKER/ADANA, (DHA)
  07.12.2009 - 11:09 | Son Güncelleme:

  ADANA’da 32 yaşındaki Abdullah Kabul, toplam 5 bin TL’lik altın ve dolarını alıp kaçtığını iddia ettiği eşi 49 yaşındaki Fikriye Tüfek Kabul’ün fotoğrafı ve adının yazılı bulunduğu afişi boynuna asıp, cadde cadde dolaşmaya başladı.

  EŞİNDEN BÖYLE İNTİKAM ALIYOR

  Bir beton fabrikasında işçi olarak çalışan Abdullah Kabul, bir arkadaşının aracılığıyla geçen haziran ayında daha önce 2 evlilik yapıp ayrılan 6 çocuk annesi Fikriye Tüfek Kabul ile evlendi. Ev hanımı Kabul, iddiaya göre geçen eylül ayında eşinin işe gitmesinin ardından, evde bulunan yaklaşık 5 bin TL değerinde altın ve dolarları alıp, katçı. Eve geldiğinde eşini bulamayan Abdullah Kabul, gidebileceği yerleri aradı, ancak izine rastlayamadı. Evde biriktirdiği paraların da alındığını fark eden Kabul, eşinin kendisini dolandırdığı iddiasıyla polise başvurdu. Kendisini kandırıp, dolandırdığını öne sürdüğü eşini her yerde arayan Kabul, tepkisini de üzerinde eşinin fotoğrafının bulunduğu, ‘Evlenme manasıyla (bahanesiyle) eşim beni dolandırdı. Fikriye Tüfek. Aladağ Ceritler Köyü’ yazılı afiş hazırlayıp, boynuna asarak kentin cadde ve sokaklarında dolaşmaya başladı. Boynuna astığı afişle vatandaşların şaşkın bakışları arasında yürüyen Kabul, ‘eşini rezil etmek istediğini’ söyledi.

  ‘TÜM TÜRKİYE'YE REKLAM OLSUN’

  İzin günlerinde ve boş zamanlarında afişi boynuna asıp Adana sokaklarında dolaşan Kabul şunları anlattı:

  “Evlendik, mutlu bir beraberliğimiz olduğunu sanıyordum. Onu çok seviyordum, her dediğini yapıyordum. Benim ilk evliliğimdi. O daha önce iki kişiyle evlenmiş. Birinden ayrılmış, diğer kocası ise ölmüş. 6 çocuğu vardı. Biz evlendikten 3 ay sonra biriktirdiğim paraları alarak kaçtı. Nerden bilebilirdim başıma böyle bir şey geleceğini. Ben sadece mutlu bir yuva kurmak istiyordum. Beni dolandırmasına dayanamadım. Ben de, ona tepki vermek için böyle bir afiş hazırladım. Herkes görsün ki, utansın, rezil olsun. Tüm Adana’ya, Türkiye’ye reklam olsun. Beni evlilik vaadiyle dolandırmak, kandırmak neymiş görsün.”

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı