Gündem Haberleri

  Eşi öldü ama hala aşkı yaşıyor

  Uğur MART- Malik GÖDELİNER/POZANTI (Adana), (DHA)
  28.08.2009 - 12:40 | Son Güncelleme:

  ADANA’nın Pozantı İlçesi’nde TCDD'den emekli 83 yaşındaki Ömer Ölmez, 5 yıl önce ölen eşi Huriye Ölmez’e olan aşkını, her gününü onun mezarı başına giderek yaşatıyor.

  Her sabah erken saatte Pozantı Şehir Mezarlığı’na gelen Ölmez, mermerden mezar taşı yaptırdığı, etrafını çiçeklerle çevirdiği eşinin mezarı başında saatlerce kalıyor. Kışın yağmurdan ve soğuktan korunmak için mezar yakınına bir de baraka yaptıran Ölmez, mezardaki çiçeklerin bakımını yapıyor, otları temizliyor, eşi için dua ediyor.

  Eşinin ölümünün ardından kendisinin de her gün eşine kavuşmak için ölümü beklediğini bildiren Ölmez, “Allah kimseyi yalnız bırakmasın. Erkek olsun, kadın olsun yalnızlık kolay bir şey değil. Yalnızlık bir yana eşimle birbirimizi çok seviyorduk. Artık eşime kavuşacağım günü bekliyorum” dedi.

  Huriye ve Ömer Ölmez çiftinin birbirini çok sevdiğini belirten Pozantı Belediye Başkanı MHP’li Mustafa Çay da, “Böylesi bir sevgi karşısında saygı duyuyoruz. Bütün Pozantı sevgilerine tanıklık etmişti. Ömer amca her gün eşinin mezarının başında. Burada kendine göre dünya oluşturdu ve mutlu. Evi var, hiçbir maddi sıkıntısı yok. Burada kendini huzurlu hissettiğini söylüyor” diye konuştu.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı