Gündem Haberleri

  Eşi kaza yapan konsolos ülkesine dönüyor

  DHA
  11.06.2013 - 12:25 | Son Güncelleme:

  İstanbul Bebek’te geçtiğimiz Şubat ayı başında eşi yaralamalı trafik kazasına karışan İsviçreli konsolos Florian Köppel ülkesine dönüyor. İsviçre’nin İstanbul başkonsolosluğunda konsolos olarak görev yapan Florian Köppel’i dışişleri İsviçre’ye geri çağırdı.

  Konsolusun eşi Andrea Köppel geçtiğimiz Şubat ayında Bebek Cevdetpaşa caddesinde motosikletli bir çifte çarptı ve 41 yaşındaki Filiz İnal’ın ağır şekilde yaralanmasına yol açtı. Olay yerinden hemen uzaklaşan Bayan Köppel olay tanıklarının tespit ettiği plaka sayesinde bulundu ve diplomatik dokunulmazlığı olmadığından yargılanmaya başlandı.

  Devam eden yargılama sürecinde uzun süre yurt dışına çıkma yasağı bulunan bayan Köppel’in geçtiğimiz ay yurtdışı yasağı kaldırıldı. Böylelikle Konsolos Florian Köppel eşi Andrea ile birlikte Türkiye’den ayrılıp ülkesine dönebilecek.

  İSVİÇRE DIŞİŞLERİ GERİ ÇAĞIRMAYI DOĞRULADI

  Köppel ailesinin yaz sonuna kadar İstanbul’dan ayrılması bekleniyor. İsviçre dışişleri bakanlığı sözcüsü Jean Marc Crevoisier, olayı doğrulayarak, konsolos Köppel’in bakanlıkça İsviçre’ye geri çağrıldığını açıkladı. Köppel’in İsviçre’de hangi birimde çalışacağı ve ne iş yapacağı ise açıklanmadı. Konsolos’un geri çağrılmasında eşinin yaptığı kazanın etkili olduğu, Türk medyasınca geniş yer verilen kazanın ardından, İsviçre başkonsolosluğu önünde vatandaşların protesto gösterileri yapmalarının bu geri çağırmayı yarattığı bildirildi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı