GeriGündem Eşi ile doktor sevgilisini öldüren şüpheli teslim oldu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  4
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Eşi ile doktor sevgilisini öldüren şüpheli teslim oldu

Eşi ile doktor sevgilisini öldüren şüpheli teslim oldu
refid:25245999 ilişkili resim dosyası

Adana’da 44 yaşındaki Dr. Cengiz Ü. ile doktorla ilişkisi olduğunu iddia ettiği eşi 34 yaşındaki Semra O.’yu tabanca ile öldürdüğü iddiasıyla aranan 40 yaşındaki Mehmet N. O., olayda kullandığı tabancayla polise teslim oldu.Şüphelinin ifadesinde ''Bana bir kez bile aşkım demedi'' dediği öğrenildi.

Geçen çarşamba günü Narlıca Aile Sağlığı Merkezi’nde görevli, evli ve 2 çocuk babası Dr. Cengiz Ü. ile olay yerinden 500 metre uzaklıktaki 3 katlı binanın 2’nci katında oturan evli ve 3 çocuk annesi 34 yaşındaki Semra O., 10 dakika arayla öldürüldü. Aynı tabancayla öldürüldüğü anlaşılan doktor ile genç kadının cep telefonlarında birbirlerine gönderdikleri mesajlar saptanınca cinayetin 'aşk cinayeti' olabileceği üzerinde duruldu. Semra O.’nun kayıplara karışan inşaat işçisi eşi 40 yaşındaki Mehmet N.O. aranmaya başlandı. Dr. Cengiz Ü.’yü son gönderilen mesajın da katil şüphelisi eş tarafından gönderildiği saptanırken, Semra O.’nun olaydan 1 hafta önce ilaç içerek intihar girişiminde bulunduğu da ortaya çıktı.

Dr. Cengiz Ü.’nün diş hekimi olan babasının muayenesinde çalıştığı da belirlenen Semra O.’nun katil şüphelisi eşi Mehmet N.O., gece polisi telefonla arayarak teslim olacağını bildirdi. Verdiği adrese giden Emniyet Asayiş Şube Cinayet Bürosu ekipleri Mehmet N.O.'yu gözaltına aldı. Mehmet N.O. her iki cinayette kullandığı tabancayı da polislere verdi.

"BANA BİR KEZ AŞKIM DEMEDİ"


Sorguya alınan Mehmet N.O.’nun, Dr. Cengiz Ü. ile eşi Semra O.’yu öldürdüğünü itiraf ettiği ve pişman olduğunu söylediği belirtildi.

Mehmet N.O.’un ilk ifadesinde şöyle dedi:
"Eşim ile söz konusu doktor arasında bir ilişki olduğunu, 23 Kasım’da mesajlarından öğrendim. Aramızda bu yüzden şiddetli bir kavga çıktı. Eşim ilaç içerek intihara teşebbüs etti. Olayı duyan kayınpederim eve geldi. Konuyu kendisine anlattım. Bizi barıştırdı, hatta eşim bir daha görüşmeyeceğine dair babasının önünde Kuran-ı Kerim’e el bastı. Ancak, olay günü yatak odasında telefonla biriyle ’aşkım’, ’canım’ diye konuşuyordu. Şuurum döndü, onca yıllık evliyiz bir kez bile bana ’aşkım’, ’canım’ demedi. Önce doktoru sonra da eşimi öldürdüm. Pişmanım."

Mehmet N.O.’nun Adana Emniyet Müdürlüğü’nün sorgusu sürüyor.

"ERKEKSEN VUR DEDİ BEN DE VURDUM''

Dr. Cengiz Ü. ile Semra O.’yu tabanca ile öldürdüğü iddia edilen Mehmet N.O., sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi. Emniyet Müdürlüğü’nden çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Ok, Mehmet N.O. eşi Semra O.’nun erkekliğine laf ettiğini ileri sürdü. Mehmet N.O., "Önce inkar etti, sonra da 'Erkeksen vur' dedi. Erkekliğime laf söyleyince ben de vurdum. Pişmanım" dedi.


Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle