Gündem Haberleri

  Eşi evden kovunca kızını rehin aldı

  Utku SAĞILIR- Neşet/KARADAĞ/ADANA, (DHA)
  22.08.2006 - 12:11 | Son Güncelleme:

  ADANA’da kebapçılık yapan 49 yaşındaki Ruşen Kozay, evini ve arsasını üzerine yaptığı eşi Bahar Müzeyyen Kozay tarafından kapı dışarı edilince, 11 yaşındaki kızı Başak’ı eve kapatarak rehin aldı. Yanına bir şişe benzin alan ve kızıyla birlikte kendisini yakma tehdidinde bulunan Kozay, polis ve eşi tarafından iki saatlik çabanın sonucunda ikna edilebildi.

  Ruşen Kozay, 2’inci eşi Bahar Müzeyyen Kozay’la 12 yıl önce evlendi. Evlendikten sonra evini ve arsasını eşinin üzerine yapan Ruşen Çakır, uzun süre sorunsuz bir evlilik yürüttü. Arsasının bir köşesinde kebapçı dükkanı açan Ruşen Kozay’a eşi Bahar Müzeyyen Kozay da garsonluk yaparak yardım etti. Ancak, Kozay çifti arasında birkaç yıl önce sorunlar yaşanmaya başladı. 20 gün önce de şiddetli bir tartışma yaşayan çift ayrı yaşamaya başladı.

  İddiaya göre, Bahar Müzeyyen Kozay, eşini, üzerine yaptığı evden ve iş yerinden kovdu. Malını, mülkünü kaybeden ve evliliği kötü giden Ruşen Çakır, eşini, malların paylaşımı konusunda ikna edemeyince bugün kızı Başak’ı, Mıdır Mahallesi Şehit Kemal Yüzgeç Bulvarı 11 sokak 4 numaradaki evlerine kapatarak rehin aldı. Yanına bir şişe benzin alıp kapıyı içeriden kilitleyen Kozay, eşinin malları iade etmesini istedi. Yaklaşık 2 saat boyunca kızıyla içeride kalan Kozay’ı, güvenlik güçleri ve eşi uzun süren çabanın sonunda ikna etti. Bahar Müzeyyen Kozay, notere gidip malları iade edeceğine dair söz verince Ruşen Kozay, kapıyı açarak kızını serbest bıraktı.

  Gözyaşları içinde annesine sarılan küçük kız, olay yerinden uzaklaştırılırken, Ruşen Kozay gözaltına alındı. Bahar Müzeyyen Kozay da ifadesi alınmak üzere karakola götürüldü.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı