Gündem Haberleri

  SON DAKİKA... Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu istifa etti

  Dinçer Gökçe
  15.12.2017 - 12:10 | Son Güncelleme:

  Esenyurt Belediye Başkanı AK Partili Necmi Kadıoğlu istifa etti. Kadıoğlu, 13 yıl 8.5 ay sonra yürüttüğü başkanlık görevinden ayrılma nedenine ilişkin ise sağlık sorunlarını gerekçe gösterdi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker, "Belediye ile ilgili tartışılan bir konu yok" dedi. AK Parti Parti Sözcüsü Mahir Ünal da Kadıoğlu'nun istifasının önceki istifalarla benzer olmadığını, sağlık nedeniyle olduğunu söyledi.

  Esenyurt Belediye Başkanlığı Basın Yayın Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Kadıoğlu'nun son 3 yıldır muhtelif sağlık sorunları nedeni ile tedaviSON DAKİKA... Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu istifa etti
  gördüğü belirtildi. 

  Açıklamada, istifa talebine ilişkin dilekçenin, İstanbul Valiliği'ne iletildiği kaydedildi. Kadıoğlu, 28 Mart 2004 yılındaki yerel seçimlerde, Esenyurt Belediyesi Başkanı olarak seçilmişti. 

  BELEDİYEDEN AÇIKLAMA GELDİ

  Belediyeden yapılan açıklamada, 13 yıl 8,5 aydır ilçenin belediye başkanlığını yürüten Kadıoğlu'nun, bugün itibarıyla kendi isteğiyle görevinden istifa ettiği, buna ilişkin yazılı talebini Valiliğe bildirdiği belirtildi.

  Açıklamada, Kadıoğlu'nun 3 yıldır muhtelif sağlık sorunları nedeniyle tedavi gördüğü kaydedilerek, şöyle denildi:
  "Sorumlu olduğu ilçenin ve Esenyurt halkının ihtiyacı olan hizmetlerin üretilmesinde ve yerine getirilmesinde bu sağlık sorunlarının engel olmaya başlayacağı kaygısıyla böyle bir istifa kararı almış bulunmaktadır. Sayın Belediye Başkanımızın, seçildiği günden bugüne kadar Esenyurt ilçesine ve halkına olan duyarlılık sebebiyle almış olduğu bu kararı saygıyla karşılıyoruz. Kendisine Esenyurt ilçesi ve içinde yaşayan insanlar adına gösterdiği insanüstü gayret, çaba ve çalışmalar, sağlık, eğitim, çevre, kültür, sosyal barış daha nice hizmetlerinden ötürü sonsuz şükran ve teşekkürlerimizi kamuoyu önünde sunarız." 

  İstanbulda büyük operasyonİstanbul'da büyük operasyon

  AK PARTİ'DEN İLK AÇIKLAMA

   AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker, Habertürk televizyonunda yaptığı açıklamada "Esenyurt Belediyesi ile ilgili tartışılan bir konu yok. Kendisi istifa etti, sağlık sorunlarını gerekçe göstererek. Bundan sonraki hayatında başarılar diliyoruz. Esenyurt Türkiye'nin en büyük ilçelerinden birisi" dedi.

  AK PARTİ SÖZCÜSÜ: DAHA ÖNCEKİ İSTİFALARLA BENZER DEĞİL

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, NTV canlı yayınında Kadıoğlu'nun istifasıyla ilgili şunları söyledi:
  "Devam eden değişim ve yenileme süreci konusunda kamuoyunu bilgilendirdik. Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu istifası bunun dışında sağlık sorunları nedeniyle yapılmış bir istifa. tedavi süreci 3 yıldır devam ediyordu. Göreve devam etme konusundaki yaşadığı kaygılardan dolayı görevden affını kamuoyuyla paylaştı. Daha önceki istifalarla benzer bir istifa değil. Bu konuda zaten yerel yönetimler başkanlığımız böyle bir süreç başladığında kamuoyuyla paylaşıyor. Cumhurbakanımız bütün siyasi partileri kendi belediyeleri konusunda değerlendirme yapmaya davet ediyorum dedi. Biz kendi belediyelerimizle ilgili çalışmalarımızı başlattık.''

  HÜRRİYET 1 AY ÖNCE YAZMIŞTI

  Hürriyet Parlamento Şefi Nuray Babacan, bundan bir ay önce, 14 Kasım'da, "İstanbul'da Büyük Operasyon" başlığıyla yazdığı haberinde 6 il belediye başkanının değiştirilmesinin ardından ikinci büyük operasyonun İstanbul'da yapılacağını duyurmuştu. Haberde, Esenyurt, Üsküdar ve Eyüpsultan'da incelemelerin sürdüğü belirtilmişti. Esenyurt Belediye Başkanının bugün istifasının ardından gözler Üsküdar ve Eyüpsultan'a çevrildi.

  Son dakika... Başkanlık ve AK Partiden ağlayarak istifa ettiSon dakika... Başkanlık ve AK Parti'den ağlayarak istifa etti

  SON DAKİKA... Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu istifa etti

  SON DAKİKA... Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu istifa etti

  NECMİ KADIOĞLU KİMDİR?

  Kadıoğlu, 1954 yılında Gümüşhane'de doğdu. İlkokulu Gümüşhane'de orta, lise ve üniversite eğitimini ise İstanbul'da tamamladı. İş hayatına Gümrük Müşaviri olarak başladı. Mali Müşavir olarak çalıştı. Yurt içinde ve yurt dışında üstdüzey yöneticilik yaptı.

  1992-1993 yılları arasında Kağıthane Belediyesi'nde Başkan Danışmanlığı yaptı. 1994-1998 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde Kaynak ve İştirakler Daire Başkanlığı ve Başkan Danışmanlığı görevlerinde bulundu.

  28 Mart 2004 yılında yapılan yerel seçimlerde Esenyurt Belediyesi'nde Belediye Başkanı olarak göreve başladı. İyi derecede İngilizce, Almanca ve Arapça bilmektedir. Evli ve altı çocuk babasıdır.

  Necmi Kadıoğlu istifa ettiEsenyurt Belediye Başkanı AK Partili Necmi Kadıoğlu istifa etti. Kadıoğlu, 13 yıl 8 aydır yürüttüğü başkanlık görevinden ayrılma nedenine ilişkin ise, sağlık sorunlarını gerekçe gösterdi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı