GeriGündem Esenler Belediyesi hangi partide? Esenler'in mevcut Belediye Başkanı Tevfik Göksu kimdir?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Esenler Belediyesi hangi partide? Esenler'in mevcut Belediye Başkanı Tevfik Göksu kimdir?

Esenler Belediyesi hangi partide? Esenler'in mevcut Belediye Başkanı Tevfik Göksu kimdir?

Türkiye, 31 Mart'ta mahalli idarecilerini seçmek için sandık başına gitmeye hazırlanıyor. Seçimlere kısa bir süre kala İstanbul'un ilçelerinden Esenler'de belediyenin hangi partide olduğu vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Belediyenin hangi partide olduğu konusunun yanı sıra Esenler'in mevcut Belediye Başkanı Tevfik Göksu'nun kim olduğu da araştırılıyor. Peki, Esenler Belediyesi hangi partide?

Esenler Belediyesi'nin hangi partide olduğu ve 2014 Yerel Seçimleri'nde hangi parti tarafından kazanıldığı, 31 Mart Yerel Seçimleri öncesi araştırılan konular arasında yer alıyor. İşte, bu konuya ilişkin detaylar ve Esenler'in mevcut Belediye Başkanı Tevfik Göksu hakkında bilgi...

2014 yılında gerçekleştirilen yerel seçimlerde AK Parti'nin adayı Tevfik Göksu seçimleri kazandı ve o tarihten bu yana Esenler Belediye Başkanı olarak görev yapıyor. AK Parti, 31 Mart Yerel seçimlerinde mevcut Belediye Başkanı Tevfik Göksu’yu yeniden aday olarak gösterdi.

MEVCUT BAŞKAN TEVFİK GÖKSU KİMDİR?

1966 Gölbaşı Adıyaman doğumlu olan M. Tevfik Göksu, ilköğrenimini Gölbaşı'nda, ortaöğrenimini 1980-1985 yılları arasında İstanbul Gaziosmanpaşa İmam Hatip Lisesi'nde tamamladı. Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümü'nden 1990 yılında mezun oldu. 1991-1994 yılları arasında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümü'nde yüksek lisansını tamamladı.

Akademik çalışmalarını sosyoloji alanında yoğunlaştıran M. Tevfik Göksu, Sakarya Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde başladığı doktora çalışmalarını Siyaset Sosyolojisi üzerine devam ettirdi.

Tevfik Göksu, Refah ve Fazilet Partilerinde İstanbul İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Göksu, Milli Gençlik Vakfı İstanbul İl Kuruculuğu ve Marmara Bölge Başkanlığı yaptı.

Farklı sivil toplum kuruluşlarıyla irtibatını sürdüren Göksu'nun Araştırmacılar Derneği, Teknik Elemanlar Derneği, ASKON ve Adıyamanlılar Vakfı üyelikleri halen devam etmektedir.

1992-2000 yılları arasında da Bağcılar Belediyesi'nde Başkan Danışmanlığı yaptı.

2009 Mahalli İdareler Seçimleri’nde partisi tarafından Esenler Belediye Başkan Adayı gösterildi ve seçimi yüzde 48 gibi yüksek bir oy oranı ile kazandı.

30 Mart 2014 Mahalli İdareler Seçimleri için partisi AK Parti’den yeniden Esenler Belediye Başkan Adayı gösterilen M. Tevfik Göksu, 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Seçimi’nde de oylarını yaklaşık yüzde 32 arttırarak; seçmenin yüzde 62.7’sinin oyunu aldı.

İngilizce ve Arapça bilen M. Tevfik Göksu evli ve dört çocuk babasıdır.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle