GeriGündem Esenboğa'dan uçak seferleri başladı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Esenboğa'dan uçak seferleri başladı

Ankara'daki yoğun sis nedeniyle Esenboğa Havalimanı'nda ara verilen uçak iniş ve kalkışları yeniden başladı.

Sabah saatlerinden itibaren Ankara Esenboğa Havalimanı'nda gözlenen yoğun sis nedeniyle bazı seferler öğle saatlerine kadar yapılamadı. Havalimanı, İstanbul-Ankara seferini yapan THY'ye ait uçağın inişiyle saat 12.10'dan itibaren tekrar uçak trafiğine açıldı.

THY'nin İstanbul-Ankara uçuşlarından saat 06.15, 07.15, 08.00 ve 09.00 seferleri ile İstanbul-İzmir hattındaki 07.00, 08.00 ve 09.00 uçuşları, bu illerdeki yoğun sis dolayısıyla iptal edildi. Ayrıca, Atlasjet'in saat 07.50'deki İstanbul-Ankara seferi de yapılamadı. Uçak seferlerinin iptal edilmesi nedeniyle havaalanında çok sayıda yolcu birikti.

İZMİR'DEN UÇAK SEFERİ YAPILAMIYOR

İzmir'deki yoğun sis nedeniyle Adnan Menderes Havalimanı'ndaki uçak seferleri dün geceden beri yapılamıyor.
  
Havalimanında yılbaşı ertesi ve hacı adaylarının kutsal topraklara gidişi nedeniyle yaşanan yoğunluk, aksayan hava trafiği yüzünden daha da arttı.  
  
Meteoroloji Bölge Müdürlüğü Adnan Menderes Meteoroloji İstasyonu yetkilileri, dün akşam saatlerinde yoğunluğunu artıran sisin sürdüğünü, saat 13.00'de yapılacak ölçüm sonucuna göre uçuş trafiğinin başlatılabileceğini belirttiler. Sisin saat 20.00'den itibaren yeniden etkili olmasının beklendiği ifade edildi.
  
Adnan Menderes Havalimanı Nöbetçi Meydan Müdürlüğü yetkilileri ise dün akşam saat 21.30'den beri 7 uçağın kalkışına izin verilmediğini, öğle saatlerine kadar havalanması gereken 3 uçak daha bulunduğunu, bunlardan 4'ünün hacı adaylarını taşıyacağını bildirdiler.
  
Yetkililer, diğer uçakların Ankara ve İstanbul'a gitmesi gereken THY ile özel havayollarına ait uçaklar olduğunu kaydettiler.

BOLU SİS YAŞAMI ETKİLEDİ

Bolu'da etkili olan yoğun sis, günlük yaşamı etkiledi. Kent merkezinde görüş mesafesinin yer yer 10 metreye kadar düşmesine neden olan sis, trafiği yavaşlattı. D-100 Karayolu’nda da etkili olan sise karşı trafik ekipleri önlemlerini arttırdı.

Sabah saatlerinde kent merkezinde etkili olan sis nedeniyle sürücüler zor anlar yaşadı. Görüş uzaklığının yer yer 10 metreye kadar düşmesi nedeniyle şehiriçi trafiği yavaşladı. Trafik ekipleri, sürücüleri yavaş gitmeleri konusunda uyardı. Bolulular, sabah sisle kaplanan caddelerden yürüyerek işyerlerine gitti. Maaşlarını almak isteyen emekliler ise, sis altında ATM'lerin önünde uzun kuyruk oluşturdu.

Sis, D-100 Karayolu’nun Paşaköy Kavşağı ile Çaydurt Mevkii arasında da etkili oldu. Trafik ekipleri, bu güzergâhta önlemlerini arttırdı. Tepe lambalarını yakarak güzergâhta görev yapan trafik ekipleri, megafon ile sürücüleri yavaş gitmeleri ve yakın takip yapmamaları konusunda uyardı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle