Gündem Haberleri

  Esenboğa'da kameralı güvenlik sistemi yenilendi

  Hürriyet Haber
  01.07.2001 - 00:00 | Son Güncelleme:


  Esenboğa Havalimanı, ABD'nin 3 büyük havalimanındaki kameralı güvenlik sistemlerinin bir üst versiyonuyla donatıldı. Kapılardan kartlı geçiş ile kameralı kontrolü bütünleştiren güvenlik sistemi, özel güvenlik kartlarının basımının tamamlanmasından sonra 1 ay içinde tam olarak faaliyete geçecek.
  3 büyük havalimanından daha ileri teknoloji

  Esenboğa Havalimanı'nda 600 bin dolara mal olan kartlı geçiş ve kameralı kontrol sisteminin, ABD'nin 3 büyük havalimanı olan Los Angeles, New York ve Miami'de kurulan güvenlik sistemlerinden bir versiyon daha ileri olduğu kaydedildi.

  İhaleyi kazanan Sensormatic firmasının, dünyanın en büyük havalimanlarının güvenlik sistemleri konusunda deneyimli olduğu ifade edildi. Sensormatic firmasının, bugüne kadar Baton Rouge (LA), Columbia, Denver (TX), Los Angeles (CA), New Orleans, Heathrow ve JFK gibi uluslararası havalimanlarının yanı sıra Avrupa ve Asya'da Milano,Glasgow ve Hong Kong gibi pek çok kentin havalimanlarında güvenlik sistemleri entegrasyonunu sağlamasının, DHMİ'nin, açtığı ihalede referansa verdiği önemin göstergesi olduğu vurgulandı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı