Gündem Haberleri

  Eşekli "fuhuşa hayır" eylemi

  A.A
  21.02.2006 - 11:43 | Son Güncelleme:

  Konya'nın Hüyük ilçesine bağlı Köşk beldesinde, kaplıca tesislerinde fuhuş yapıldığı iddiaları nedeniyle belde adının lekelendiğini ileri süren vatandaşlar, eşekleriyle birlikte mühürlenen evlerin önünde eylem yaptı.

  Beldede, daha önce jandarma tarafından bir kaplıca tesisine çeşitli tarihlerde düzenlenen operasyonlar sonucu evlerde fuhuş yapıldığı iddiasıyla yasal işlem başlatılması köylüleri harekete geçirdi.

  Kaplıca tesislerinde fuhuş yapıldığı iddiaları üzerine, beldenin adının lekelendiğini ileri süren bir grup belde sakini, eşekleriyle birlikte 1 ay süreyle mühürlenen evlerin önüne gelerek burada tesisleri işleten şirket yönetimini protesto etti.
  Çoğunluğunu yaşlıların oluşturduğu grup, ellerinde taşıdığı ”Kaplıcamızın fuhuş yuvası olmasını istemiyoruz”, “Köşk adını lekelettirmeyiz” gibi pankartlar eşliğinde sloganlar attı.

  Eyleme katılan ve 2004 yılında kaplıcada bekçi olarak görev yapmaya başladığını belirten Apil Demiray, kendisinin tesislerde fuhuş yapıldığını ihbar etmesi üzerine görevine son verildiğini ileri sürdü.

  Köylülerin kaplıca tesislerinde yaptığı eyleme destek veren Köşk Belediye Başkanı Hüseyin Aktaş ise son dönemlerde tesislerde fuhuş yaptırılmaya başlandığını ileri sürerek, şunları kaydetti:

  “Son zamanlarda bazı gazinolarda çalışan hayat kadınları, gece belli bir saatten sonra buraya getirilerek fuhuş yaptırılmaktadır. Bu da ilçemiz jandarma komutanlığı tarafından buradaki evlere yapılan baskınlarda yakalanan kadınlardan anlaşılmaktadır. Yapılan bu baskın sonunda, işletme müdürü ve personeli şu anda yargılanmaktadır. İşletme yöneticileri gayrimeşru yollardan kazanç temin etmeyi düşünüyorlarsa burayı çalıştırtmayız. Halkımızın önüne geçemiyorum. Bundan sonra da doğacak olaylardan sorumlu değilim. Valimizden ve kaymakamımızdan bu konuya el atmalarını istiyorum.”

  Tesisler önünde toplanan grup, eylemin sonunda sessizce dağıldı.

  Köşk Beldesi'nde geçtiğimiz günlerde yapılan operasyonlarda aralarında yabancı uyrukluların da bulunduğu, hayat kadını olduğu ileri sürülen kadınlar, erkeklerle birlikte aynı evlerde jandarma tarafından yapılan baskın sonucu yakalanmış, ardından tesisler hakkında yasal işlem yapılmıştı.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı