Gündem Haberleri

  Eşcinsel olduğum ortaya çıkınca beni kovdular

  Ayşegül USTA/İSTANBUL
  10.04.2004 - 01:47 | Son Güncelleme:

  İstanbul'da 15-20 Kasım tarihlerinde İngiltere Başkonsolosluğu ile HSBC Genel Müdürlüğü’ne düzenlenen ikiz saldırılara ilişkin olarak aranan ve geçtiğimiz günlerde polise teslim olan Engin Vural, sorgusunun ardından dün DGM’ye sevk edildi.

  Soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Mehmet Ergül tarafından sorgulanan Vural, İngilizce ve Almanca öğrenmek için 2000 yılında Pakistan’a gittiğini belirterek El Kaide ile bağlantısı olmadığını söyledi. Pakistan’da bir evde, İstanbul’daki bombalı intihar eylemlerinden sonra gözaltına alınan Harun İlhan’ın da aralarında bulunduğu bir grupla 10 gün kadar kaldığını ifade eden Vural, ‘Eşcinsel olduğum ortaya çıkınca beni kovdular. Kamplara gitmedim ve askeri eğitim almadım’ dedi. Dil öğrenmek için bir yıl kadar Pakistan’da kaldığını ve oradaki cemaatlara sığındığını söyleyen Vural, Türkiye’ye döndükten sonra da örgütle bağlantı kurmadığını söyledi. Savcılık sorgusunun ardından serbest bırakılan ve kaçak olduğu için Askerlik Şubesi’ne götürülen Vural, kendisini görüntüleyen gazetecilere ‘İstiklal’e gelin’ diye bağırdı.

  BABASI: AHLAKI BOZUK

  Muşlu olan Engin Vural’ın babası Mehmet Vural da polise verdiği ifadesinde, oğlunu 2 yıldır görmediğini belirterek, ‘Çeçenistan’dan geldikten sonra çok değişmişti. Büyük bir ahlaki çöküntü içine girmişti. Daha sonra buradan ayrıldı’ demişti.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı