Gündem Haberleri

  Esad'la görüşen BM temsilcisinden uyarı

  Hürriyet Planet
  15.09.2012 - 10:45 | Son Güncelleme:

  Birleşmiş Milletler (BM) ve Arap Birliği’nin yeni Suriye özel temsilcisi Lakhdar Brahimi, Şam'da Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'la bir araya geldi. Brahimi, görüşmenin ardından yaptığı açıklamada, Suriye krizinin giderek kötü bir hâl aldığını söyledi.

  Bu ay başında Kofi Annan'dan BM özel temsilciliği görevini devralan Brahimi, "Giderek kötüleşen, bu tehlikeli kriz Suriye halkı, bölge ve tüm dünya için bir tehdit oluşturuyor" diye konuştu.

  Esad'ın Suriye'deki krizi kendisinden daha iyi bildiğini belirten Brahimi, Esad'a BM ve Arap Birliği adına kendi gayretlerini anlattığı söyledi.

  “Esad'la ilk görüşmem oldu, tabii ki başka ziyaretlerimiz de olacak, New York'a, BM'ye...” diyen Brahimi, Suriye'de çıkarı olan devletleri de ziyaret edeceğini sözlerine ekledi.

  ESAD'DAN DİYALOG ÇAĞRISI

  Suriye devlet televizyonunun haberine göre, Esad ise Brahimi'yle görüşmesinde tüm Suriyeliler arasında diyalog oluşturulması için çağrıda bulundu.

  Brahimi, Şam'daki temasları kapsamında daha önce de Suriye Dışişleri Bakanı Velid Muallim ve muhalefetin önde gelen isimleriyle görüşmüştü.

   

   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı