Gündem Haberleri

  Esad: Kriz yakında sona erecek

  A.A.
  18.05.2011 - 20:46 | Son Güncelleme:

  Suriye'nin batısında yer alan ve günlerdir güvenlik güçlerinin ablukası altına bulunan Tal Kalah kentinde bugün 8 sivilin hayatını kaybettiği bildirildi.

  Suriye'de insan hakları için mücadele eden iki görgü tanığı AFP'ye yaptığı açıklamada, güvenlik güçlerinin bombaladığı ve otomatik silahlarla taradığı kentte 8 kişinin öldüğünü ve birçok yaralının da sokaklarda yerde uzanmış yardım beklediğini belirtti.
  Tal Kalah'ın bir sakini dün yaptığı açıklamada, kentin "hayalet kente" dönüştüğünü ifade etmişti.
  BM ve STK'ların açıkladığı verilere göre, Suriye'de 15 Mart'tan bu yana, 850 kişi gösteriler sırasında yaşamını yitirdi, 8 binden fazla gösterici de gözaltına alındı.

  ESAD: "KRİZ YAKINDA SONA ERECEK"

  Yerel yetkililerle görüşen ve sözleri El-Vatan gazetesi tarafından aktarılan Suriye Devlet Başkanı Başşar Esad, "ülkedeki siyasi krizin aşıldığını ve olayların neredeyse bitme noktasına geldiğini" belirtti.

  Başşar Esad ayrıca, güvenlik güçlerinin protestoları bastırırken "aşırıya kaçtığını" kabul ederek, bu durumun güvenlik güçlerinin "antrenman eksikliğinden kaynaklandığını" ileri sürdü.

  Suriye hükümeti, ülkedeki olayların yabancı ülkelerle işbirliği yapan "Selefi mezhebine bağlı provokatörlerin", "silahlı terör gruplarının" ve "suç örgütlerinin" işi olduğunu savunuyor.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı