Gündem Haberleri

  Es-Es'in efsaneleri ziyarette

  A.A.
  03.11.2009 - 17:08 | Son Güncelleme:

  Eskişehirspor'un efsane futbolcuları, kendilerini Cumhuriyet Bayramı resepsiyonuna davet eden Vali Mehmet Kılıçlar'ı ziyaret etti.

  1965-75 yılları arasında Eskişehirspor'un en parlak dönemlerinde forma giyen ve önemli başarılara imza atan kadroda yer alan efsane futbolcular, Prof. Dr. Fethi Heper, İsmail Arca, Nihat Atacan, Süreyya Özkefe ve Vahap Özbayraktar, Vali Kılıçlar'a, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonu'na kendilerini davet ettikleri için teşekkür ziyaretinde bulundu.

  Vali Kılıçlar, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Türkiye'yi uluslararası alanda başarıyla temsil eden bütün sporcuların hak ettikleri saygıyı görmesi gerektiğini belirterek, "Sizler, Eskişehirspor'un önemli başarılarına imza atmış, efsane futbolcularsınız. Herşeyin ötesinde Eskişehirspor sizlerin başlattığı devrim ile Türk futbol tarihinde her zaman yerini koruyacaktır" dedi.

  Vali Kılıçlar, profesyonel futbolculuktan profesörlüğe giden ilk ve tek Türk futbolcusu olan Prof. Dr. Fethi Heper'in örnek alınacak bir şahsiyet olduğunu da kaydetti.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı