Gündem Haberleri

  Erzurumlu depremzede yardım bekliyor

  Mustafa KÜÇÜK/İSTANBUL
  07.04.2004 - 01:48 | Son Güncelleme:

  Erzurum’da 25 ve 28 Mart’ta meydana gelen deprem sonrası depremzedelerin geceleri eksi 20 dereceye varan sıcaklıkta karın üzerine kurulan çadırlarda yaşamaya çalıştığını belirten eski Erzurum Milletvekili Rasim Cinisli, Türk halkını başta giyecek olmak üzere yardım etmeye çağırdı.

  Cinisli şöyle dedi:

  ‘Halkımızın duyarlılık göstererek, mağdur olan vatandaşlara yardım yapmalarını bekliyoruz. Mağdur olan vatandaşların yaralarının sarılması için devlet seferber oldu, fakat deprem geniş bir sahayı etkisi altına aldığı için ihtiyaç çok fazla. Ben de eski bir parlamenter olarak buradaki insanımızın bu zor anında yalnız olmadığını göstermek için eş ve dosttan yardım yapmak isteyenlerin yardımlarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için elimden geleni yapmaya çalışıyorum.’

  Depremzedelerin büyük moral çöküntüsü yaşadığını anlatan Cinisli, ‘Başta battaniye, palto, giysi, çizme, ayakkabı ve gıda maddesine ihtiyaç var. Ben de bu çevremdeki insanlardan buraya yardım topluyorum. Para yardımı yapmak isteyenler Erzurum Valiliği’nin TC Ziraat Bankası’nın Erzurum Merkez Şubesi’nde açtığı 999999 nolu hesaba para gönderebilecekleri gibi yardımlar konusunda 0212 251 93 13 numaralı telefondan bana ulaşabilirler’ dedi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı