Gündem Haberleri

  Erzurum'da telekızları cinayet korkusu sardı

  Onur SAĞSÖZ/ERZURUM, (DHA)
  11.07.2007 - 12:54 | Son Güncelleme:

  ERZURUM’da 6 ay önce öldürülen telekız Fadime Koçoğlu'nun katilleri henüz bulunamazken, paniğe kapılan arkadaşları Koçoğlu gibi telekız olan 29 yaşındaki M.A. ve 31 yaşındaki S.Ş., artık yasal yollardan hayatlarını kazanarak bu işlerden uzak durmak istediklerini söyledi

  Geçen 18 Şubat'ta Şükrüpaşa Mahallesi’ndeki F Tipi Cezaevi yolunda meydana gelen olayda, iki çocuk annesi Fadime Koçoğlu başına sıkılan kurşunla infaz edilmişti. Koçoğlu, olay günü birlikte çalıştığı arkadaşlarına, “Bıktım artık bu işten. Hayat kadınlığını bırakıp, temizlikçi olacağım. Çocuklarıma anne olmak istiyorum. Hiç değilse çocuklarımın hayatını mahvetmem. Benim gibi olmamaları için her ikisini de okutacağım” demişti.

  Aradan geçen zamanda katillerin hala bulunamadığını belirten Koçoğlu'nun arkadaşları M.A. ve S.Ş., DHA muhabirine konuştu. Genellikle İstanbulkapı semtinde gece saatlerinde para karşılığı fuhuş yaptıklarını söyleyen telekız M.A., kentte kendisi gibi 14 kızın bulunduğunu belirterek şunları söyledi:
  “Fadime’yi son olarak İstanbulkapı semtindeki DSİ 8’inci Bölge Müdürlüğü önünde görmüştük. Cinayetten sonra uzun süre çalışmadık. Fadime’nin öldürülmesi hepimizi korkuttu. Onunla aynı akıbeti paylaşmak istemiyoruz. Kızların çoğu artık hava kararmadan evlerine dönüyor. Ben ve arkadaşım S.Ş. de artık bu işi yapmıyoruz. Zaten 3 yıldır bu işi yapıyordum. Yeni bir hayat kurmak için mücadele veriyoruz.”

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı